Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Zakkum Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

ZAKKUM KONSERİ

  • Zakkum Konseri
Etkinlik: Zakkum Konseri
Başlama Tarihi: 25.06.2015 22:00 Etkinlik Merkezi: IF Performance Hall
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Bir çok kişinin aksine 13'ün uğuruna inanan Zakkum, ilk kez 13 sene önce ayın 13'üne denk gelen bir Ankara gecesinde sahne aldı. Zakkum, 4 yıl gibi uzun bir aradan sonra müzik yaşamında 13. yılını 13 yeni şarkının yer aldığı 13 isimli albümü ile kutluyor.

Eren Parlakgümüş, Cem Senyücel, Yusuf Demirkol ve Emre Yılmaztürk'den oluşan Zakkum'un DMC Müzik ismiyle Şubat 2011 tarihli yeni albüm çalışmasında Biraz Uyu parçasında Cem Adrian ve Koma isimli eserde Hayko Cepkin ile yapılan birer de düet bulunuyor. 

13 isimli albümde, grubun son dönemde canlı sahne performanslarında da yer verdiği "Ah bu şarkıların gözü kör olsun" isimli Türk Sanat Müziği bestesine Zakkum tarafından yapılan yeni bir düzenleme dışında, tüm söz ve müzikler Zakkum'a ait… Grup, ilk albümünde yarattığı rock sound'unu ud, kahon, bendir, buzuki gibi enstrümanlar ile bileşime sokarak, yeni albüm "13" ile birlikte yeni bir açılım da sergiliyor.

Yapımcılığını Volkan Yırtıcı'nın yaptığı ve Detay Müzik Stüdyoları'nda kaydedilen albüm için ilk videoklip, Buzuki Orhan Osman'ın da konuk sanatçı olarak gruba eşlik ettiği "Yüzük" şarkısına çekildi.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.