Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Yaşar Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

YAŞAR KONSERİ

 • Yaşar Konseri
Etkinlik: Yaşar Konseri
Başlama Tarihi: 22.02.2014 22:00 Etkinlik Merkezi: Jolly Joker İstanbul
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Bilgi

Asıl adı Mehmet Yaşar Günaçgün olan ancak Yaşar olarak bilinen Türk pop müzik şarkıcısı 5 Nisan 1970 tarihinde Adana'da dünyaya gelmiştir.

Babası adanalı Mustafa Erdal ve  annesi Tarsus'lu Mukaddes Leyla olduğundan Yaşar kendini Çukurovalı olarak ifade eder. İlkokulu Adana İsmet İnönü, ortaokul ve lise öğrenimini ise daha sonra kapanacak olan Adana Özel Yeni Lisesi'nde (Yeni Kolej) tamamlamıştır. Müzikle ilk defa Yeni Kolej birinci sınıfta tanışan Yaşar okul orkestrasına girerek müzik çalışmalarına daha öğrencilik zamanlarında başlamıştır. 1987 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni kazanarak üniversite eğitimi için İstanbul'a gelen sanatçı, şiirle ciddi olarak ilgilenmeye bu döneme başlamıştır. 1991 senesinin yaz aylarında kurduğu küçük bir grup ile tatil zamanlarında Mersin sahillerindeki yazlık sitelerde küçük çaplı konserler vermiştir. Şarkılarını İstanbul'da söylediği ilk yer Moda semtindeki Hanbar adlı bir mekandır. Hanbar'da iki yıldan fazla çalıp şarkılar söyleyen Yaşar  Marmara Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi'nde Uluslararası finans dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 

Divane adını verdiği ilk albümünü 12 Eylül 1996'da müzikseverler ile buluşturan yaşar, bu albüm ile yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı Altın Plak ile ödüllendirilmiştir. 1998 yılının Ekim ayında Esirinim adlı ikinci albüm çalışmasını çıkarmış ve Eserinim albümünde yer alan Kuşlar adlı hit şarkı hit olmuştur, bu şarkı ile  dinleyici kitlesini ciddi ölçüde genişletmiştir. 2001 Ekim ayında Masal adlı üçüncü albümünü çıkararak kendi tanımıyla üçlemesini tamamlamıştır. 2002 yılının temmuz ayında Masal Konserleri adı altında ülkemizin çeşitli yerlerinde konser ler vermiştir.

Arkasında bıraktığı 3 Albüm, sayısız ödül ve konser etkinliklerinden aldığı güçle sadece yorumculuğunu ortaya koyduğu Sevdiğim Şarkılar adını verdiği albüm çalışmasını 2003 yılının müzikseverler ile buluşturmuştur. Tekrar kendi şarkılarından oluşan bir albümle, 2005 yılının nisan ayında Hatırla adlı albümüyle müziğe geri dönmüştür. Yaklaşık bir buçuk yıl sonra ise, 5 Ocak 2007 yılında Sevda Sinemalarda adlı albümünü çıkarmıştır.

Dinleyicilerinin oyları ile belirlediği ve en beğenilen şarkılarından oluşan akustik-best of albümü Dem'i 2008 yılının Kasım ayında dinleyicilerinin beğenisine sunmuştur. 28 Mayıs 2011'de Merve Oğuz evlenmiştir.

Yaşar Albümleri

 • Divane (12 Eylül 1996)
 • Divane Remixes (1997)
 • Esirinim (1998/1999)
 • Masal (2001)
 • Masal Remixes (2002)
 • Sevdiğim Şarkılar (2003)
 • Sevdiğim Şarkılar Remixes (2003)
 • Hatırla (2005)
 • Sevda Sinemalarda (2007)
 • Dem (2008)
 • Eski Yazlar (2010)
 • Eski Yazlar - Revised (2010)

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

Bu gün Zakkum Konseri

Zakkum Konseri

Bu gün Yaşar Konseri

Yaşar Konseri

Bu gün Luxus Konseri

Luxus Konseri

Bu gün Levent Yüksel Konseri

Levent Yüksel Konseri

Bu gün Levent Yüksel Konseri

Levent Yüksel Konseri

Bu gün Pentagram Konseri

Pentagram Konseri

1 gün kaldı Ulusal Dermatoloji Kongresi

Ulusal Dermatoloji Kongresi

2 gün kaldı Üstün Zekalı ve Yeteneklilerin Kongresi

Üstün Zekalı ve Yeteneklilerin Kongresi

2 gün kaldı Göksel Konseri

Göksel Konseri

3 gün kaldı Diyarbakır Oto Show Fuarı

Diyarbakır Oto Show Fuarı

3 gün kaldı Diyarbakır Oto Show Fuarı

Diyarbakır Oto Show Fuarı

3 gün kaldı Diyarbakır Oto Show Fuarı

Diyarbakır Oto Show Fuarı

4 gün kaldı Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji

Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji

4 gün kaldı Cem Adrian Konseri

Cem Adrian Konseri

4 gün kaldı DörtxDört Konseri

DörtxDört Konseri

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.