Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Yaşar Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

YAŞAR KONSERİ

 • Yaşar Konseri
Etkinlik: Yaşar Konseri
Başlama Tarihi: 23.05.2015 22:00 Etkinlik Merkezi: Jolly Joker Ankara
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web: http://

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Asıl adı Mehmet Yaşar Günaçgün olan ancak Yaşar olarak bilinen Türk pop müzik şarkıcısı 5 Nisan 1970 tarihinde Adana'da dünyaya gelmiştir.

Babası adanalı Mustafa Erdal ve annesi Tarsus'lu Mukaddes Leyla olduğundan Yaşar kendini Çukurovalı olarak ifade eder. İlkokulu Adana İsmet İnönü, ortaokul ve lise öğrenimini ise daha sonra kapanacak olan Adana Özel Yeni Lisesi'nde (Yeni Kolej) tamamlamıştır. Müzikle ilk defa Yeni Kolej birinci sınıfta tanışan Yaşar okul orkestrasına girerek müzik çalışmalarına daha öğrencilik zamanlarında başlamıştır. 1987 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni kazanarak üniversite eğitimi için İstanbul'a gelen sanatçı, şiirle ciddi olarak ilgilenmeye bu döneme başlamıştır. 1991 senesinin yaz aylarında kurduğu küçük bir grup ile tatil zamanlarında Mersin sahillerindeki yazlık sitelerde küçük çaplı konserler vermiştir. Şarkılarını İstanbul'da söylediği ilk yer Moda semtindeki Hanbar adlı bir mekandır. Hanbar'da iki yıldan fazla çalıp şarkılar söyleyen Yaşar Marmara Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi'nde Uluslararası finans dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Divane adını verdiği ilk albümünü 12 Eylül 1996'da müzikseverler ile buluşturan yaşar, bu albüm ile yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı Altın Plak ile ödüllendirilmiştir. 1998 yılının Ekim ayında Esirinim adlı ikinci albüm çalışmasını çıkarmış ve Eserinim albümünde yer alan Kuşlar adlı hit şarkı hit olmuştur, bu şarkı ile dinleyici kitlesini ciddi ölçüde genişletmiştir. 2001 Ekim ayında Masal adlı üçüncü albümünü çıkararak kendi tanımıyla üçlemesini tamamlamıştır. 2002 yılının temmuz ayında Masal Konserleri adı altında ülkemizin çeşitli yerlerinde konser ler vermiştir.

Arkasında bıraktığı 3 Albüm, sayısız ödül ve konser etkinliklerinden aldığı güçle sadece yorumculuğunu ortaya koyduğu Sevdiğim Şarkılar adını verdiği albüm çalışmasını 2003 yılının müzikseverler ile buluşturmuştur. Tekrar kendi şarkılarından oluşan bir albümle, 2005 yılının nisan ayında Hatırla adlı albümüyle müziğe geri dönmüştür. Yaklaşık bir buçuk yıl sonra ise, 5 Ocak 2007 yılında Sevda Sinemalarda adlı albümünü çıkarmıştır.

Dinleyicilerinin oyları ile belirlediği ve en beğenilen şarkılarından oluşan akustik-best of albümü Dem'i 2008 yılının Kasım ayında dinleyicilerinin beğenisine sunmuştur. 28 Mayıs 2011'de Merve Oğuz evlenmiştir.

Yaşar Albümleri

 • Divane (12 Eylül 1996)
 • Divane Remixes (1997)
 • Esirinim (1998/1999)
 • Masal (2001)
 • Masal Remixes (2002)
 • Sevdiğim Şarkılar (2003)
 • Sevdiğim Şarkılar Remixes (2003)
 • Hatırla (2005)
 • Sevda Sinemalarda (2007)
 • Dem (2008)
 • Eski Yazlar (2010)
 • Eski Yazlar - Revised (2010)
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.