Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Yael Naim Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

YAEL NAİM KONSERİ

  • Yael Naim Konseri
Etkinlik: Yael Naim Konseri
Başlama Tarihi: 25.04.2015 20:00 Etkinlik Merkezi: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web: http://

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Paris'te doğan İsrailli asıllı Yael Naim ilk solo albümü "In a Man's Womb"u 2001'de çıkarmıştır. Yael Naim, 2005'te perküsyonist David Donatien ile Paris'te bir araya geldi, kendisine ait 13 şarkıyı kaydedetti ve 2007 yılında 2. albümünü çıkardı. İçinde İbranice, İngilizce ve Fransızca şarkıların yer aldığı albüm, Fransa'daki albüm listelerinde 11. sıraya kadar yükseldi. Müziğinde folk ve cazı ustaca kullanan Yael Naim, 2010 yılında 3. albümü "She Was a Boy"u çıkardı.

Yael Naim, 2008 yılında Apple'ın MacBook Air'in tanıtımında kullanılmak üzere seçtiği "New Soul" parçasıyla, büyük bir başarı göstererek Billboard Hot 100 listesine 9 numaradan girdi. Sonraki hafta 7. sıraya yükselen Yael Naim, Amerikan müzik listelerine 10 numaradan giren ilk İsrailli oldu.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.