Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Volkan Konak Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

VOLKAN KONAK KONSERİ

 • Volkan Konak Konseri
Etkinlik: Volkan Konak Konseri
Başlama Tarihi: 06.08.2015 21:00 Etkinlik Merkezi: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Karadeniz müziğinin vazgeçilmezi, başarılı sahne performansıyla müzikseverleri hem neşelendiren hem hüzünlendiren kuzeyin oğlu Volkan Konak, birbirinden güzel şarkıların, türkülerin ve şiirlerin buluştuğu gecede sevenlerine muhteşem bir sahne performansı sunacak.

Askelikten hemen sonra albüm çalışmalarına yoğunlaşan Volkan Konak, Pedaliza, Şimal Rüzgarı, Maranda, Mora, Mimoza Çiçeğim adlı albümlerini çıkardı. Çeşitli vakıf, dernek ve dergiler tarafından “Yılın Sanatçısı” ve “Yılın En İyi Müzik Sanatçısı” gibi ünvanlara layık görülen tecrübeli sanatçının ayrıca Fransız prodüktör Alain Finet tarafından alınan bir de bestesi bulunuyor.

Volkan Konak Kimdir?

Volkan Konak, 1967 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Maçka‘da tamamlayan sanatçı, 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarında üniversite eğitimine başladı. Henüz üniversitede öğrenci iken 1987'de Suların Horon Yeri isimli albümüyle yörede yaptığı derlemeleri sergiledi. 1988 yılında Konservatuar'dan mezun olan Volkan Konak aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimine başladı. Karadeniz Müziğini Evrensel Müzik formlarıyla tekrar harmanlayıp özgün bir yapıda tekrar şekillendiren Volkan Konak , Efulim adını verdiği ilk albüm çalışmasını 1992 yılında dinleyicileri ile buluşturdu. Efulim albümü başta Karadenizli müzikseverler olmak üzere tüm müzikseverlerin beğenisini kazandı, çok ilgi gördü. 1994 yılında Gelir misin Benimle adlı albümünü yayınlar yayınlamak askere gitti, sanatçı müzik çalışmalarına bir süre ara verdi.

Vatani görevini yaptıktan hemen sonra Volkanik Parçalar adını verdiği üçüncü albümünün çalışmalarına başladı. Üç aylık bir çalışmanın sonunda bu albümü müzikseverlerin beğenisine sundu. Volkan Konak 1998 yılının Nisan ayında kurduğu Kuzey Müzik Prodüksiyon isimli firmasından Pedaliza ismini verdiği albümünü yayınladı. 1993 yılından günümüze kadar elli'den fazla beste yapan Konak, bu çalışmaları sonunda Gazeteciler Cemiyeti, çeşitli dernek ve vakıflar tarafından yılın sanatçısı seçildi.

2000 yılında DMC'ye katılan Volkan Konak Şimal Rüzgarı adını verdiği albümü DMC etiketiyle çıkardı. 2003 yılı sonunda DMC etiketiyle yayınlanan Maranda isimli albümü büyük beğeni toplayarak 2004 yılına en iddialo çalışmalardan biri olarak başlangıç yaptı ve en çok satan albümler sıralamasında Elmas Plak ödülünü kazandı. 2006 yılında çıkardığı Mora isimli albümü ile de Altın Plak ödülünü almıştır. Mimoza ismini verdiği albümünü 2009 yılınca çıkaran Volkan Konak bu albüm ile hem Altın hem de Platin Plak ödülü alarak Türkiye'de en çok satan albüm olarak birinci sırada yer almıştır.

2012 yılında Lifor isimli albümünü çıkararak sevenleriyle tekrardan bir araya gelen Volkan Konak, Lifor albümünde Neredesin (Kara Gözlüm) adlı esere ilk klibi çekmiştir.

Aldığı Bazı Ödüller

 • 1997 - Politika Dergisi - En İyi Müzik Sanatçısı
 • 2003 - Kral Televizyonu - En İyi Halk Müzik Sanatçısı
 • 2005 - Başkent Grubu - Yılın Altın Adam Ödülü
 • 2005 - Kral Televizyonu - Yılın Halk Müziği Sanatçısı
 • 2005 - Magazin Gazetecileri - Yılın Sanatçısı
 • 2005 - D.M.C - Maranda Albümü - Elmas Plak
 • 2006 - MÜ-YAP - Mora Albümü.Altın Plak
 • 2009 - Altın Kelebek Ödülleri - Yılın Halk Müziği Sanatçısı
 • 2010 - D.M.C - Mimoza AlbümüPlatin Plak
 • 2010 - Kral Tv - Türk Halk Müziği Özel Ödülü
 • 2011 - TRT Müzik - En iyi Halk Müzik Sanatçısı
 • 2011 - TRT Müzik - Yılın En İyi Televizyon Müzik Programı(Kuzeyin Oğlu - Show TV)
 • 2011 - 38. Altın Kelebek Ödülleri - Türk Halk Müziği Erkek Solist

TV Programları

 • Kuzeyin Oğlu Volkan Konak - Kanal 1
 • Kuzeyin Oğlu - Show TV
 • Kuzeyin Oğlu Volkan Konak - TNT
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.