Anasayfa / Etkinlikler / Festival / Uluslararası Nöroloji ve Rehabilitasyon Kongresi
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

ULUSLARARASI NÖROLOJİ VE REHABİLİTASYON KONGRESİ

  • Uluslararası Nöroloji ve Rehabilitasyon Kongresi
Etkinlik: Uluslararası Nöroloji ve Rehabilitasyon Kongresi
Başlama Tarihi: 04.06.2015 10:00 Etkinlik Merkezi: Wyndham Grand İstanbul
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web: http://

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Uluslararası Nöroloji ve Rehabilitasyon Kongresi sizleri İstanbul/Levent'e davet ediyor.

Kongre Hakkında

Organizasyon komitesi adına, sizleri İstanbul'da yapılacak Uluslararası Nöroloji ve Rehabilitasyon toplantısına (INEREM, International Neurology and Rehabilitation Meeting) davet etmekten büyük onur ve mutluluk duyuyorum.

Değişik uzmanlık dallarından ( Nöroloji, Rehabilitasyon, Ortopedi, Nöroşirurji vs. ) gelen; değişik kültür ve sağlık sisteminden gelen bizlerin ortak en önemli hedefi tabii ki nörolojik sorunları olan hastalarımızın yasam kalitesini artırmaktır. Bu toplantı tecrübelerimizi paylaşmayı, konumuzdaki yenilikleri takip etmeyi, değişik uzmanlık dallarını bir araya getirip bilgi alışverişini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Toplantıda “denge, hareket, yürüme” konusunu ana tema olarak seçtik. Nörolojik hastalıklar için en önemli sorunlardan biri olan bu konu için klinik tecrübesi büyük, konunun uzmanı değerli meslektaşlarımızı konuşmacı olarak davet ettik. Toplantının büyük kısmini klinik uygulamalara, hasta değerlendirilmesine ve tedavisine ayırdık. Günümüzdeki gelişmeleri ve geleceğe yönelik çalışmaları da unutmadık. Bu toplantıda paylaşacaklarımızın hastaya yaklaşımımızı ve uzmanlık dalları arası sinerjiyi artıracağına inanıyoruz.

İki kıtanın birleştiği şehri, İstanbul u seçtik toplantımız için. İstanbul tarih boyunca değişik kültürlerin, dinlerin ve toplulukların kaynaştığı yerdir. İstanbul'un tarihi önemini, doğal güzelliklerini, yemeklerinin tadını sizlerde bu toplantı sırasında fark edeceksiniz.

Organizatörler her an sizlere yardımcı olmaktan ve geleneksel Türk misafir severliğini göstermekten onur duyacaklardır.

Ön Program

Normal denge, hareket ve yürümenin gelişmesi ve fizyolojisi Normal yürümenin özellikleri Denge ve yürümenin değerlendirilmesi. Hemiplejik hastada yürüme bozuklukları Multiple skleroz da ki denge, yürüme bozuklukları ve yorgunluk Parkinson da yürüme bozuklukları Spstisite-distoni: Dengeye, yürümeye etkileri Hemipleji sonrası yürüme tedavisinde ana prensipler MS de denge, direnç, yürüme rehabilitasyonu ve ilaç tedavisinin yeri Parkinson da ilaç tedavisi ve rehabilitasyon. Zor vakaların tedavisinde uygulanacak strateji Spastisite ve distoni tedavisi: BT-A; Entratekal tedavi Robotik yurume yardimci cihazlarinin, fonksiyonel elektrik stimulasyonunun rehabilitasyonda yeri Nörolojik hastalıklara bağlı yürüme sorunlarında cerrahinin yeri: Tendon transferleri Gelecek: Omurilik yaralanmaları sonrasında yürüme fonksiyonunu kazanmada gelinen nokta Atölyeler: Denge ve yürüme değerlendirme ( yürüme analizi laboratuvarının tecrübesi katkısıyla) Spastisite ve distoninin Toksin ve Intratekal ilaçlarla tedavisi Robotik yardımcı cihazlarla rehabilitasyon MS ve Parkinson da zor vakaların tedavisi Cihazlama, FES ve yürüme rehabilitasyonu

NOT: Bazı konuşma ve atölyeler Rusça ve Türkçeye tercüme edilecektir.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.