Anasayfa / Etkinlikler / Ulusal Endoüroloji Kongresi
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

ULUSAL ENDOÜROLOJİ KONGRESİ

  • Ulusal Endoüroloji  Kongresi
Etkinlik: Ulusal Endoüroloji Kongresi
Başlama Tarihi: 23.04.2015 10:00 Etkinlik Merkezi: Mardan Palace Hotel/Antalya
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Ulusal Endoüroloji Kongresi olarak sizleri Mardan Palace Hotel Antalya'da ağırlamaktan onur duyarız.

Kongre Hakkında

İki yıl aradan sonra sizleri  Uluslararası Katılımlı  Ulusal Endoüroloji  Kongresi’nin tanıtmak üzere  karşınızdayız.

Endoüroloji  sadece Üroloji  biliminin en hızlı değiştiği alan olmak dışında tıp dışı bilim dallarındaki değişikliklerin de Üroloji bilimine en çok etkilediği bir alan olup, günlük pratik uygulamalarımızda hızla  yer edindiği de kuşkusuzdur. Bu gerçeklerden hareketle Kongre programımızı oluşturduk. Kendi alanlarında öncü isimler olan dünya çapındaki meslektaşlarımızı bilgi ve becerilerini bizlerle paylaşmak üzere davet ettik. Ayrıca kongreye katılacak meslektaşlarımıza yenlikleri sadece teorik olarak aktarmayı değil; meslektaşlarımızın endoüroloji alanındaki yenilikleri Üroanatomi, Temel Ürolojik Laparoskopi, Retrograd İntrarenal Cerrahi, Perkütan Cerrahi anabaşlıkları altında topladığımız kurslar ile günlük pratik uygulamalarında da kolaylıkla adapte edebilmelerini yardımcı olmayı  amaçladık. Endoürolojideki en büyük boşluklardan birisi olarak gördüğümüz kullanılan materyaller ile ilgili yan etki/istenmeyen etkiler ve bunların çözümü konularını tarışmak üzere Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı ile iletişim kurduk ve meslektaşlarımız dışında Endoüroloji alanında hizmet veren medikal firmaları da çok yakından ilgilendireceğini inandığımız, ilaç kullanımındaki “farmakovjilans” konseptinin Endoürolojideki eşdeğeri olarak öngördüğümüz “teknovijilans” kavramını tartışmayı planladık. Meslektaşlarımızın katılımlarıyla hem güncel bilgilerini tazeleyecekleri hem de bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere sunacakları  bildiri ve videolarını taçlandırmak üzere uluslar arası kredilendirme için de EAU ve ACME gibi kurumlara başvuruyoruz.

Bu kadar kapsamlı bir kongrede sadece ülkemizdeki hekimlerin değil;  Azerbaycan,  Rusya, İran, Balkan ülkeleri başta olmak üzere komşu ülkelerdeki hekimlerin de katılmalarını istedik. Bu ülkelerin çoğuna bizzat giderek meslektaşlarımızla temasa geçtik .  Kongremizin duyurusun  uluslar arası derneklerin web sayfalarında yayınladık,  birçok uluslar arası toplantıda tanıttık.  Ülkemiz Endoüroloji’sinin ulaştığı bilimsel ve teknolojik düzeyi tanıtmak, onlarla bilgi alışverişinde bulunmak yanda lkemizin son yıllarda parladığı alanlardan birisi olan Sağlık Turizmine de katkıda bulunmayı amaçladık. Kuşkusuz bu kongreyi  bilimsel  program dışında Sosyal programlar ile de Kongremizi zenginleştirmek istedik.

Bütün bunları gerçekleştirmek üzere Doğu Akdeniz ve ülkemizin en güze mekanlarından birisi  olan ve uluslar arası şöhrete ulaşmış Mardan Palas, Royal Hotel gibi tesisleri de mekanlarımız olarak belirledik.

Sizleri her yönüyle çok verimli geçeceğine inandığımız Uluslarası Katılımlı Endoüroloji Kongresi'ne davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duyarız.

Kongre Sorumlusu

Prof. Dr. M. Derya BalbayUluslarası Katılımlı 11. Endoüroloji Kongresi Başkanı

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.