Anasayfa / Etkinlikler / Tiyatro / Tiyatro - Can
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

TİYATRO - CAN

  • Tiyatro - Can
Etkinlik: Tiyatro - Can
Başlama Tarihi: 26.04.2015 19:00 Etkinlik Merkezi: Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Tiyatro Kumpanyası, sürekli hayatın içinde olan, kendine bile sığmayan, taşmış bir ozanı 85. doğum yılında kendi şiirlerinden oluşturulmuş hayat öyküsüyle anmayı planlıyor.Can'ı Can Yücel şiirlerinden Türk Tiyatrosunun büyük ustası Genco Erkal uyarladı. Can Yücel şiirleri kadar sert, muzip, duyarlı ve dik, Türk resminin desen virtüözlerinden biri olan Mehmet Güleryüz’ün Can için hazırladığı desenler de rol alacak.

Can'ı Kemal Kocatürk yönetiyor ve aynı zamanda da oynuyor. Son dönemde oyunculuğu ve yaptığı rejiler ile adından sıkça söz ettiren Kemal Kocatürk’e bu oyunda, Ayça Kocatürk müzikleri ile eşlik edecek. Ayça Kocatürk, müziğin de Can Yücel’in şiirleri, Mehmet Güleryüz’ün desenleri gibi aynı sadelikle süzülerek seyircinin kulağına fısıldamasını istiyor. Üstüne üstlük Sırrı Topraktepe, 'en az Can Yücel şiirleri kadar yalın ve tek başına duracak benim sahne plastiğim' diyor. Sahneye yerleştirilen bir merdiven, uzayın ve uzamın boşluğunda bütün yönlere anlamı somutlaştırıyor, hepimizin evinde olması gereken bir objeymiş gibi kendi gerekliliğini ve hayatı kolaylaştırma çabasını bize dayatıveriyor. Aslı Atasoy’un ışığı sanki tüm bu olup biteni en yalın halleriyle ilk defa görüyormuşuz gibi hayatımıza sokuyor.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.