Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Soul Stuff - Konser
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

SOUL STUFF - KONSER

  • Soul Stuff - Konser
Etkinlik: Soul Stuff - Konser
Başlama Tarihi: 19.06.2015 23:59 Etkinlik Merkezi: Beyoğlu Hayal Kahvesi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

1995 yılında Alper Cengiz tarafından kurulan ve kuruluşundan günümüze kadar soul ve rock'n roll'un Türkiye'deki başarılı temsilcisi olan grup İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Marmaris'te yaptığı düzenli konser etkinlikleri ile büyük bir hayran grubuna ulaşmıştır. Grup, 1999 senesinde TRT 2 kanalında Mini Konser programına katıldı, 2003-2004 yılları arasında Metin Uca ile Passaparola yarışmasında orkestra olarak görev yaptı ve 200'e yakin yerli ve yabancı parçayı yorumladılar.

Şubat 2007'de Kanaltürk'te canlı olarak yayınlanan "Gel de Katılma" programında konuk olarak yer alan Soul Stuff, soul ve rock'n roll ağırlıklı bir performans sergiledi.

2007 yılında solist Alper Cengiz, İngiltere devlet televizyonu BBC'nin Elvis Presley'in ölümünün 30. yılı anısına düzenlediği ve tüm dünyayı kapsayan "World's Greatist Elvis" yarışmasında binlerce aday arasından seçilerek finalde yarışmaya hak kazandı. Yarışma haberi Türkiye medyasında da geniş yer aldı.

Grup, 12 Mayıs 2008 tarihinde Alper Cengiz'in solist olarak yer aldığı, Ankara Kent Orkestrası - Bilkent Yaylı Grubu ve Soul Stuff'ın birlikte sahne aldığı yaklaşık 40 kişilik bir orkestra ile Yüzyılın Sanatçıları Konserleri Dizisi No.1 Elvis Presley konserini gerçekleştirdi.

2008 ve 2009 yazında Kıbrıs'da sahne aldılar. Grubun performansı, Kıbrıs'ın yerel TV kanallarında yayınlanıyor. Grup, TV programlarının yanı sıra aralarında Türkiye'nin seçkin şirketlerinin de yer aldığı birçok özel organizasyonda sahne aldı ve almaya devam ediyor.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.