Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Sıla Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

SILA KONSERİ

  • Sıla Konseri
Etkinlik: Sıla Konseri
Başlama Tarihi: 21.09.2015 21:00 Etkinlik Merkezi: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Sıla, 2007’de kendisiyle aynı ismi taşıyan ilk solo albümünün çıkış parçası "...Dan Sonra" ile 12 hafta liste başında kalarak büyük bir başarıya imza attı.

Aynı yıl aldığı 'En İyi Çıkış Yapan Sanatçı' ödülleri ile yakaladığı başarıyı tescilleyen Sıla samimi ve kendine özgü tarzı ve üretkenliğiyle kısa sürede büyük bir hayran kitlesi edindi. Kendi albümünde yer alan söz ve müziklerinin yanı sıra; Ferhat Göçer, Murat Dalkılıç, Kenan Doğulu, Emel, Gökhan Keser, Kenan Doğulu, Cihan Okan gibi isimlerin albümlerindeki bazı şarkılara söz ve besteler yazan Sıla, hız kesmeden ikinci albüm çalışmasını tamamlayarak yine Ozan Doğulu prodüktörlüğünde hazırladığı ikinci solo albümü İmza’yı 2009 Mart ayında piyasaya çıkardı.

Tüm şarkı sözlerinin kendisine ait olduğu albümün çıkış parçası "Sevişmeden Uyumayalım", albüm henüz satışa çıkmadan 1 hafta içerisinde radyolarda en üst sıralara yerleşirken, En İyi Şarkı ödülünü aldı ve aylarca liste başından inmeyerek bir rekor kırdı.

Başta Kral TV Video Müzik Ödülleri, Magazin Gazetecileri Derneği Altın Kelebek Ödül Töreni ve Avrupa Gazeteciler Derneği Ödül Töreni olmak üzere birçok ödüle layık görülen Sıla 2010 yılında çıkardığı Konuşmadığımız Şeyler Var albümü ile de başarısını pekiştirmeye devam etti. 2012 Mart ayında sevenlerine sürpriz olarak DVD ve CD’den oluşan Joker isimli projesini piyasaya süren Sıla eski şarkılarının yeni versiyonlarını seslendirerek yine satış listelerinde ve dijital platformlarda zirveye oturdu. Sanatçı son olarak 2012 yılının Ekim ayında Vaveyla isimli yeni albümünü ve yeni şarkılarını sevenlerinin beğenisine sundu.

Sıla Kimdir?

17 Haziran 1980 tarihinde Denizli'de dünyaya gelen Sıla Gençoğlu Türk şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. lkokulu Denizli'de tamamlayan Sıla , ilkokul sonrası eğitimi için İzmir'de yaşayan anneannesinin yanında yaşamaya başladı. Müzik ile ilgili çalışmalarına ilk olarak İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi'nde başlayan Sıla, aynı zamanda Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği korolarında korist ve solist olarak yer aldı. Lise'deki grupları ile Sıla konseri verdi. Lise eğitiminin ortalarında özel şan dersleri almaya başlayan Sıla İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Sabahat Tekebaş ile şan ve ses eğitimi uzerine çalıştı.

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde üniversite eğitimine başlayan Sıla burada bir yıl okudu, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü'ne geçiş yaptı. Sıla, böylece sevdiği alanda eğitimine başlamış oldu. Bu dönemde, Afyon Caz Festivali'nde Nedim Ruacan, Neşet Ruacan ve Nezih Yeşilnil'den oluşan caz orkestrasında solist olarak yer aldı. Nükhet Ruacan'la ses eğitimi üzerine çalıştı ve yine üniversite zamanlarında daha sonraları albümlerinde Sıla'ya çok önemli katkılar sağlayan Efe Bahadır'la da tanıştı. Müzik kariyerinde hızlı bir yükseliş yakalayan Sıla Kenan Doğulu ile tanışarak onun yedi sene boyunca vokalistliğini yaptı. Kenan Doğulu ile birçok konser veren Sıla, ayrıca yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer ve Kenan Doğulu gibi ünlü müzisyenlerin albümlerine girdi. Sıla'nın asıl tanınması ise Sezen Aksu ile yaptıkları ve Sıla dizisinin şarkısı olan ortak besteleri Sıla/Töre şarkısı sayesinde gerçekleşti. 

Müzikal Kariyeri

Sıla 2007 seneside kendi adını taşıyan ve Ozan Doğulu'nun prodüktörü olduğu ilk albüm çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu. Albümdeki sözlerini Sıla'nın yazdığı ve müziği ve düzenlemesi Ozan Doğulu'nun yaptığı  ...Dan Sonra isimli şakı çıkış şarkısı olarak seçildi. Albümün stüdyo çalışmaları sırasında da Sıla'ya desteğini sürdüren Kenan Doğulu da vokali ve dikkat çekici rap düetiyle Sıla'ya eşlik etti. Sıla albümündeki şarkılardan bir tanesi Gözde Kansu’yla, bir tanesi de Sezen Aksu’yla ortak olmakla birlikte tüm şarkı sözleri sanatçının kendisine aittir. Kendine has sözlerinin yanında albümde 5 tane bestesi de yer alan sanatçı, tüm bunların dışında Sezen Aksu, Ozan Doğulu, Yalın ve Efe Bahadır albümün diğer şarkılarında söz ve müzikleriyle yer almıştır. Düzenlemelerde ise başta Ozan Doğulu olmak üzere, Murat Yeter, Mustafa Ceceli, Efe Bahadır ve Nedim Ruacan gibi müzisyenler destek olmuştur. Yaşar Akpençe, Murat Yeter, Aykut Gürel, Mustafa Ceceli, Erdem Sökmen, Fatih Ahıskalı, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Soyberk, Göksun Çavdar, Can Şengün, Birkan Şener, Cengiz Ercümer, Alp Ersönmez ve Gündem Yaylı Grubu gibi müzisyenleri de albümde Sıla'ya eşlik eden diğer isimlerdir.

Çıkış parçası ...Dan Sonra ile ülkemizde kısa zamanda bir numaraya ulaşmış ve 12 hafta boyunca müzik listelerinde liderliğini korumuştur. Avrupa Radyo Listeleri'ne ise 88 sıradan giriş yaparak 79. sıraya kadar yükselmiş ve 12 hafta ilk 100 de kalmıştır. 2008 yazında ise bu şarkıyı ünlü Yunan şarkıcı Tamta Yunanca sözlerle tekrar yorumlamış ve tekli olarak piyasaya sürmüştür. 2008 senesinin Mart ayında ise 2. single'ı Kenar Süsü'ne video klip çekmiştir. Akustik parçaların en iyi örneklerinden biri olan Kenar Süsü'ne video klibi yönetmen Murad Küçük çekmiştir.

İlk albüm çalışmasına sadece iki klip çeken Sıla bu albümden sonra Ciclon grubu ile birlikte yaptıkları Shaker albüm çalışmasındaki Yaz Geliyor Heyoo isimli şarkıyı single çalışması olarak seçti ve bu şarkıya 2008 yılının yazında bir klip çekildi. Şarkı her ne kadar başarılı olsa da maalesef ülkemizdeki müzik listelerinde 34 numaraya kadar yükselebilmiştir.

İkinci albümünü 2009 senesinde müzikseverlerin beğenisine sunan Sıla bu albümün çıkış şakısı olarak ülkemizdeki müzik listelerinde 3 hafta boyunca 1 numarada kalacak olan Sevişmeden Uyumayalım şarkısını seçti.  Avrupa müzik listesinde ise 82 sıraya kadar yükselen şarkı, 5 hafta boyunca avrupa müzik listelerinde yerini korumuştur. İkinci çıkış şarkısı olara İnşallah'ı seçen Sıla bu şarkı ile de ülkemizdeki müzik listelerinde 2 numaraya kadar yükselmeyi başarmıştır. Yara Bende adındaki diğer şarkısına Kemal Doğulu'nun yönetmeliğini yaptığı bir video klip hazırlayan Sıla bu şarkısıyla da ülkemizdeki müzik listelerinde 4 numaraya kadar yükselmiştir. Albümün dördüncü klibini ise konser görüntülerinin yer aldığı Bana Biraz Renk Ver şarkısına çekmiştir. Bana Biraz Renk Ver şarkısı diğer şarkılara göre daha başarılı ve müzik listelerinde 3. sıraya yükselmiştir.

Ozan Doğulu'nun 2010 yılında çıkardığı ilk albümü 130 Bpm 'de Alain Delon isimli şarkıyla katkıda bulunan Sıla bu şarkıya video klip çekmiş ve 2010 yılının Haziran ayında bu klip televizyonlarda oynamaya başlamıştır. Şarkı yayınlandıktan kısa bir süre sonra ülkemizdeki müzik listelerinde 1. sıraya kadar yükselmiştir, Avrupa Radyo Listesi'ne de giren şarkı bu listede 67. sıraya kadar yükselmiştir.

Sıla Albümleri

Sıla tüm albümlerini Sony Music etiketi ile yayınlamıştır.

  • 2007 - Sıla 
  • 2009 - İmza
  • 2010 - Konuşmadığımız Şeyler Var
  • 2012 - Joker 
  • 2012 - Vaveyla
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.