Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Sertab Erener Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

SERTAB ERENER KONSERİ

 • Sertab Erener Konseri
Etkinlik: Sertab Erener Konseri
Başlama Tarihi: 14.08.2015 21:00 Etkinlik Merkezi: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Sertab Erener aynı zamanda prodüktörlüğünü de yaptığı ve piyasaya çıktığı ilk hafta zirveye çıkan son albümü Sade nin yanı sıra en beğenilen şarkılarını bu konserde hayranları için seslendirecek. 

Sertab Erener Kimdir?

Sertab Erener Kimdir?

4 Aralık 1964 yılında hayat mücadelesine İstanbul'da başlayan Türk şarkıcı, şarkı sözü yazarı, besteci ve prodüktördür. Yücel ve Nizamettin Erener çiftinin iki çocuğundan küçüğü olan sanatçı, henüz 11 yaşındayken kolit hastalığına yakalanmıştı, bir yandan hastalık ile mücadele eden sanatçı bir yandan da okulunu aksatmadan başarılı bir şekilde sürdürmeye çalıştı. Bu süreç içinde hastalıkla mücadelesine yardımcı olması için annesi ona piyano dersi aldırdı ve bu sanatçının hayatında çok önemli bir dönüm noktası oldu. Sertap Erener müziğe bu eğitim ile başladı. Ortaokulu bitirdikten sonra Işık Lisesi ve İstanbul Devlet Konservatuvarı'na eğitimine devam eden sanatçı burada şan dersleri aldı.

Konservatuvardan mezun olduktan sonra çeşitli gruplarda ve Sezen Aksu'nun yanında vokalist olarak çalışan Sertab Erener böylece profesyonel müzik hayatına başlamış oldu. 1989 yılında Sertab Altın ismi ile Klips grubuyla Hasret ve 1990 yılında Sen Benimlesin şarkılarıyla iki kez Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etmek amacıyla elemelere katıldı ancak elemeleri geçemedi ve şarkısı Eurovision için seçilmedi. Profesyonel müzik hayatına başarılı bir giriş yapamayan sanatçı 90'lı yılların başında Sezen Aksu'nun desteği ile popüler olmaya başladı.

Sertab Erener ilk stüdyo albümünü Sezen Aksu Uzay Heparı Aysel Gürel ve Garo Mafyan gibi başarılı müzisyenler ile birlikte hazırladı. Sakin Ol! adındaki albüm çalışmasını 28 Eylül 1992 tarihinde müzikseverler ile buluşturdu. Sakin Ol, Aldırma Deli Gönlüm, Ateşle Barut, Vurulduk, Oyun Bitti, O, Ye ve Suçluyum şarkılarına video klip çeken Sertab Erener bu ilk albümü ile 1 milyondan fazla sattı ve aynı yıl en çok satan albümlerinin başında geldi. İki yıl sonra ikinci stüdyo albümü Lâ'l'i yayınlayan sanatçı, Sevdam Ağlıyor ve Rüya şarkılarına video klip çekti. 1995 yılında düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri'nden En İyi Pop Kadın Sanatçı kategorisinde ödül alan Sertab Erener iki yıl sonra 997 yılının başlarında üçüncü stüdyo albümü Sertab Gibi'yi çıkardı.

Sertab Erener adını verdiği dördündü albümünü 1999 yılında yayınlayan sanatçı, albüm 3 ay içinde 500.000'den fazla sattı ve Sony Music'ten platin albüm sertifikasını aldı. Yanarım, Zor Kadın, Vur Yüreğim ve Yolun Başında isimli şarkılara klip çekildi. Vur Yüreğim ile Altın Kelebek Ödülleri'nden En İyi Şarkı Sözü ödülünü alan Sertab Erener 2000 yılında Voice Male grubu ile Zor Kadın şarkısını akapella olarak tekrar yorumladı. Sertab Erener dördüncü albümden sonra Avrupa için ayrı bir albüm hazırladı, Sertab adını verdiği derleme albümü aynı yıl Avrupadaki müzik marketlerde yerini aldı. 2001 yılının yaz başında 5. albümü Turuncu'yu müzikseverler ile buluşturan sanatçı; Kumsalda, Güle Güle Şekerim ve Söz Bitti şarkılarına video klip çekti ve albüm sayesinde Kral Tv Video Müzik Ödülleri ile Altın Kelebek Ödülleri'nden En İyi Pop Kadın Sanatçı dalında ödüller kazandı.

Sertab Erener, Eurovision'da birinci olmasının ardından 2004 yılınında ilk İngilizce albümünü No Boundaries adı ile yayımladı. Albümdeki Here I Am, Leave ve I Believe (That I See Love in You) şarkılarını klip çekildi. 2005 yılında Aşk Ölmez adını verdiği 7. adlbümünü yayımladı. Aynı yıl Eurovision'un en iyi şarkısını bulmak ve ellinci yılını kutlamak amacıyla düzenlenen Congratulations'a Everyway That I Can ile katılan sanatçı, yarışma sonucunda şarkı, Eurovision tarihinin en iyi dokuzuncu şarkısı olarak seçildi.

Ey Şûh-i Sertab adını verdiği Türk Sanat Müziği albümünü babası için hazırlayan Sertab Erener, bu albümü 2012 yılının Nisan ayında müzikseverler ile buluşturdu. 15 eski Türk Sanat Müziği şarkısının aslına uygun olarak yeniden seslendirdiği Ey Şûh-i Sertab albümünden dolayı Sezen Aksu, Timur Selçuk ve Recep Tayyip Erdoğan'dan övgüler aldı; Altın Kelebek Ödülleri'nden En İyi Türk Sanat Müziği Kadın Solisti kategorisinde ödül kazandı.

2013 yılında Sade albümünü yayınlayan sanatçı konser etkinliklerine devam ediyor. Özellikle Sertab Erener Konserleri nde hayranları ile buluşan sanatçı, sevilen şarkılarını seslendiriyor.

Albümleri

Sertab Erener Albümleri

 • Sakin Ol! (1992)
 • Lâ'l (1994)
 • Sertab Gibi (1997)
 • Sertab Erener (1999)
 • Turuncu (2001)
 • No Boundaries (2004)
 • Aşk Ölmez (2005)
 • Painted On Water (Demir Demirkan ile) (2009)
 • Rengârenk (2010)
 • Ey Şûh-i Sertab (2012)
 • Sade (2013)
Sertab Erener'in Aldığı Ödüller
Yıl Ödül veren organizasyon Kategori
1995 1. Kral Tv Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Kadın Sanatçı
2000 6. Kral Tv Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Kadın Sanatçı
2000 6. Kral Tv Video Müzik Ödülleri En İyi Söz (Vur Yüreğim)
2001 Altın Kelebek Ödülleri En İyi Türk Pop Müziği Kadın Solist
2002 8. Kral Tv Video Müzik Ödülleri En İyi Pop Kadın Sanatçı
2004 10. Kral Tv Video Müzik Ödülleri Yılın Şarkısı (Everyway That I Can)
2004 10. Kral Tv Video Müzik Ödülleri Onur Ödülü
2010 14. İstanbul Fm Altın Ödülleri (İFA) En iyi Pop Kadın Sanatçı
2010 2. Anket Şöleni Ödülleri En Sevilen Kadın Sanatçı
2011 17. Kral Tv Müzik Ödülleri En İyi Kadın Sanatçı
2012 Altın Kelebek Ödülleri En İyi TSM Kadın Solist
Eurovision Birinciliği

Eurovision Şarkı Yarışması'na ilk defa 1975 yılında katılmaya başlayan ülkemizde 2003 Eurovision Şarkı Yarışması'ndaki temsilcimiz Sertab Erener oldu ve yarışmaya Everyway That I Can adındaki tamamen İngilizce sözlerden oluşan şarkı ile katıldı. Eurovision'a katılmak için kendini hazır hissettiğini aşağıdaki sözlerle ifade eden Sertab Erener, ayrıca yarışmaya ingilizce şarkı ile katılma fikrinin de kendisine ait olduğunu ekledi.

...Eurovision'a gitmem için önceki yıllarda da bana teklif gelmişti. Ama kendimi buna hazır hissetmiyordum. Şu an hazır olduğumu görüyorum. Geçen zaman içinde Avrupa'yı araştırdım...

Sözlerini Demir Demirkan'ın yazdığı Everyway That I Can, 8 Mart 2003 tarihinde tanıtıldı ve hemen ardından Topkapı Sarayı'nda çekilen klip yayınlandı ve şarkının tanıtım çalışmalarına yoğun bir şekilde başlanmış oldu. 24 Mayıs 2003 gecesi Letonya'nın başkenti Riga'da gerçekleştirilen yarışmada Erener, İzlanda, Avusturya ve İrlanda adına yarışmaya katılan sanatçılardan sonra sahne aldı ve yarışmanın sonunda yapılan oylamalara gelindiğinde ise 167 puan toplayarak Türkiye'ye yarışmadaki ilk birinciliğini kazandırdı, ayrıca Sertab Erener Eurovision'da birinci olan ilk Türk şarkıcı olarak tarihe geçti.

Ülkemize birinciliği getiren Sertab Erener tüm ülkeyi büyük bir sevince boğdu ayrıca birinci olduğu için 2004 Eurovision Şarkı Yarışması ülkemizde düzenlendi. Aynı zamanda birincilik, dünya basınında da geniş bir şekilde yer aldı. İngiliz The Times, BBC, Reuters, Sat.1, ERT ve ABC'de Erener'in başarısından övgü ile bahsedildi. Bu büyük başarının ardından Everyway That I Can şarkısı Avusturya, Belçika, Hollanda ve İspanya resmi listelerinin ilk 10 sıralaması içinde yer almayı başardı ve hatta İsveç ve Yunanistan resmi listelerinin birinci sırasında yer aldı.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.