Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Serdar Ortaç Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

SERDAR ORTAÇ KONSERİ

  • Serdar Ortaç Konseri
Etkinlik: Serdar Ortaç Konseri
Başlama Tarihi: 26.07.2015 21:00 Etkinlik Merkezi: İzmir Arena
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Serdar Ortaç, yakında çıkaracağı yeni albümünün parçalarıyla ilk kez müzikseverler ile buluşuyor.

16 Şubat 1970 tarihinde İstanbul'da hayat mücadelesine başlayan Serdar Ortaç ilköğrenimini Kocamustafapaşa'da ve orta öğretimini de Suadiye Lisesi'nde tamamladı. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünde üniversite eğitimine başlayan sanatçı bu bölümü bitirmeden üniversiteden ayrıldı.

1993 yılında özel radyolarda program yapımcısı ve sunucu olarak görev yapan sanatçı, programlarını dinleyen bir plak yapımcısı tarafından Raks müzik şirketi ile anlaşma yapması teklif edildi. Bu teklif ile kendi yazdığı şarkılarını kendi sesi ile seslendirme olanağını yakaladı ve albüm yaptı. 1994 yılının Eylül ayında Aşk İçin adını verdiği ilk albümü ile müzik dünyasına giriş yaptı. Bu albümde yer alan Karabiberim adlı şarkı çok beğenildi ve Serdar Ortaç'ın gelecek vaad eden bir müzisyen olduğunu kanıtladı. Aynı albümdeki Değmez ve Hadi Git gibi şarkılar da çok sevildi ve müzik listelerinin ilk sıralarında yer aldı.

İlk albümü ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Serdar Ortaç Yaz Yağmuru adını verdiği ikinci albümünü 1996 yılının Mart ayında çıkardı. Bu albümde söz ve müziğini Metin Arolat ile beraber yaptığı Gamzelim, Sana Uzandım, Ben Adam Olmam, Yaz Yağmuru şarkıları çok beğenildi ve o yazın hit şarkıları arasında yer aldı. Bu albümü Loco Para Amar adıyla İspanyolca seslendiren sanatçı albümü Meksikada yayınladı. Daha sonra ülkemizde de bu albümü, İspanyolca bir single olarak yayınladı.

Gecelerin Adamı adını verdiği üçüncü albümünü 1998 ortalarında müziseverlerin beğenisine sunan Ortaç, Gecelerin Adamı şarkısı ile yılın en çok dinlenen müzisyenlerinden oldu. Serdar Ortaç ile dostluğu herkes tarafından bilinen Ebru Gündeş Mutsuzsun adlı şarkı için çekien klipte sanatçıya eşlik etti. Müzik kariyerindeki hızlı yükselişi sanatçının dördüncü albümünün habercisi oldu. Bilsem ki adını verdiği alümünü 1999 yılının Eylül'ünde müzikseverlerin beğenisine sunan sanatçı, Asrın Hatası isimli şarkı ile 2000'li yıllara damgasını vurdu. 

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.