Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Redd Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

REDD KONSERİ

  • Redd Konseri
Etkinlik: Redd Konseri
Başlama Tarihi: 07.05.2015 21:00 Etkinlik Merkezi: IF Performance Hall
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web: http://

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

İlk albümünü 2005 senesinde yayınlayan Redd, beşinci stüdyo albümü sonrası konseriyle müzikseverler ile buluşuyor.

Redd, 1996'da Doğan Duru, Güneş Duru, Berke Hatipoğlu,ve İlke Hatipoğlu tarafından kurulmuş Türk rock müzik grubudur. Grup 2012 itibariyle beş stüdyo albümü, bir soundtrack albüm ve bir DVD yayınlamıştır. Berke Özgümüş, 2010 Ocak'da askerlik dönüşü resmen gruba katılmıştır.

Redd grubunun müzik hayatı 1996 Eylül'ünde başlamıştır. Doğan Duru ve Berke Hatipoğlu'nun kurdukları Ten grubuna İlke Hatipoğlu ve Güneş Duru da katıldıktan sonra grubun çekirdek kadrosunu tamamlanmıştır. Red ve Ten isimleriyle İstanbul'da çeşitli mekanlarda İngilizce sözlü rock müzik yapmaya başladılar. 2000 yılında İstanbul ağırlıklı çeşitli mekanlarda çalmaya devam ederken bir yandan da beste çalışmaları yapmaya karar verdiler. Grubun ilk beste çalışması Doğan ve Berke'nin ilk kayıtlarını evde yapmalarıyla başladı. 2002 yılında, beste çalışmaları devam ederken, İstanbul'daki canlı müziğin ve müzik mekanlarının hızlı bozulması Redd bar programlarını askıya aldı. Redd, 2003 yılında beste ve düzenleme çalışmalarını evden stüdyoya taşıma karar verdi.

2011 yılının Ekim'inde yeni albüm hazırlıklarına başlayan Redd, stüdyo çalışmaları biten albümünün 20 Şubat 2012 tarihinde albüm kayıtlarına başlanmıştır.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.