Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Özge Fışkın Konser
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

ÖZGE FIŞKIN KONSER

  • Özge Fışkın Konser
Etkinlik: Özge Fışkın Konser
Başlama Tarihi: 20.05.2015 23:59 Etkinlik Merkezi: Beyoğlu Hayal Kahvesi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Özge Fışkın Kimdir?

27 Haziran 1973 Ankara doğumlu olan Özge Fışkın Türk rock şarkıcısıdır. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan sanatçı, üniversite zamanlarında kurduğu farklı farklı müzik gruplarıyla profesyonel müzik hayatına başlamış, Fender Blenders grubu bu grupların arasında en uzun soluklu olandır. 1995 kurduğu Fender Blenders adındaki grup ile Ankara’da 4 yıl boyunca müzik yapmıştır.

Özge Fışkın2003 yılında Sertab Erener'in Eurovision şarkı yarışmasında büyük bir başarı kazanarak Eurovision birinciliğini ülkemize kazandıran Sertab Erener'in ekibinde dansçı ve geri vokal olarak yer almıştır.Özge Fışkın Kilitler adını verdiği ilk solo albümünü 9 aylık bir çalışma sonunda 2007'de müzikseverler ile buluşturmuştur. Albümde yer alan şarkıların çoğunun söz ve bestesi Özge Fışkın’a aittir. Cenk Eroğlu, Pat Mastelotto, Levent Yüksel, Nurkan Renda, Ete Kurttekin gibi müzisyenlerin yer aldığı albüm, Stüdyo Xcarnation’da kaydedildi. Albümün fotograf çekimi Cemil Ağacıkoglu tarafından yapıldı. Bu albüm Özge Fışkın konserlerinin daha da artmasını sağlamış ve sanatçı çok sayıda konser vermiştir. 

Bir Avuç Fotoğraf adını verdiği ikinci albümünü 2012'nin ilk yarısında müzikseverlerle buluşturmuştur. Yapımcılığını Demir Demirkan ve Sertab Erener'in üstlendiği albümün çıkış parçası albüm ile aynı adı taşıyan Bir Avuç Fotoğraf olmuştur.

2000 senesinde katıldığı Roxy Müzik Yarışmasında Jüri Özel Ödülü almış ve aynı sene Sertab Erener ve sonraki yıllarda Levent Yüksel’e geri vokal olarak eşlik etmiş ama aynı zamanda solo albüm çalışmalarına da devam etmiştir. Çeşitli albümlerde geri vokal kayıtları ve reklam jingle seslendirmeleri yaparken, solo kariyerine devam etmek üzere kendi söz ve beste çalışmalarını sürdürdü.

Özge Fışkın Albümleri

  • Kilitler (2007)
  • Bir Avuç Fotograf (2012)

Özge Fışkın Düetleri

  • Levent Yüksel - Unutulurmuş
  • Demir Demirkan - Doya Doya

Özge Fışkın Video klipleri

  • Bıraktım
  • Unutulurmuş
  • Kalbinden Vursun
  • Bir Avuç Fotoğraf
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.