Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Mehmet Erdem Konser
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

MEHMET ERDEM KONSER

  • Mehmet Erdem Konser
Etkinlik: Mehmet Erdem Konser
Başlama Tarihi: 29.05.2015 22:00 Etkinlik Merkezi: Jolly Joker Ankara
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Müzik dünyasının yanında medyada da çok beğenilen ve Türkiye’nin Leonerd Cohen’i olmaya aday Mehmet Erdem’in kendine has vokalini çok daha geniş kitlelere duyuracağı ve Türk Pop müziğine yeni bir heyecan katması beklenen konser etkinlikleri İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerimizdeki seçkin mekanlarda devam ediyor.

Uzun süre dizi ve filmler için yaptığı müzikler ile adından sıkça söz ettiren ve bu başarılı müzik kariyerini bir de Altın Portakal ile ispatlayan Mehmet Erdem, ilk solo çalışması Herkes Aynı Hayatta isimli albümünü bu yılın Nisan ayında müzikseverlerin beğenisine sundu ve ilk albüm sonunda konser etkinliklerine başlama kararı aldı.

Bu günlerde TRT ekranlarında seyircilerin beğeni ile izlediği dizilerinden Leyla ile Mecnun'un da müziklerini yapan Mehmet Erdem, albümünün Sezen Aksu imzalı çıkış şarkısı Hakim Bey yorumu ile çok beğenildi. Mehmet Erdem Herkes Aynı Hayatta isimli albümü ile D&R satış sıralamasında çok kısa bir sürede yedinciliğe kadar yükseldi ve bu başarısını bir kez daha ispatladı.

Mehmet Erdem Kimdir?

Aslen Malatya, Arapkirli olan Mehmet Erdem, 1978 yılında Manisa'da doğmuştur. Orta Öğrenimini İzmir Fen Lisesi'nde tamamlayan Erdem, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü kazanmış ve bu bölümden mezun olmuştur. Mehmet Erdem'in müzikle alakası, klarnet ustası babası ve Ege Konservatuvarı Halk Oyunları Bölümü’nde hoca olan dayısı sayesinde çocukluk yıllarında başlamıştır. Mehmet Erdem'in henüz 5 yaşında iken müzie Mandolin çalarak başlamıştır. Erdem, sonraları ud, bağlama ve cümbüş gibi farklı enstrümanları da çalmaya başlamıştır.

Mehmet Erdem, öğrencilik yıllarından itibaren müzikten hiç kopmamış, lise eğitimi sırasında çok çeşitli gruplarda vokalist ve enstrümanist olarak yer almış, çok sayıda müzisyene albüm çalışmalarında stüdyo müzisyenliği konusunda yardımcı olmuştur. Bu dönemde çok değerli üstadlardan cümbüş, ud, perdesiz gitar ve bağlama dersleri almıştır.

Mehmet ErdemMehmet Erdem, 2008 senesinde Deli Deli Olma isimli sinema filmi için Özgür Akgül ile beraber yaptığı müzikle Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film Müziği dalında ödül almıştır. Erdem, bu başarısının yanısıra müzik hayatı boyunca Çalgı Çengi, Memleket Meselesi, Sizi Seviyorum, Polis, Dol, Avrupa Avrupa, Kalbim Seni Seçti, Leyla ile Mecnun, Kalpsiz Adam, Sınıf gibi çok sayıda dizi ve filmin müziklerine de imza atmıştır.

Ses tellerinde nodül olduğundan sesinin güzel olduğunu söyleyenlere Mehmet Erdem'in cevabı;

Şarkı söyleme sesimle konuşma sesim çok yakın. Bağırmadan şarkı söylüyorum normalde ama seneler için hayat şartları yüzünden nodül oluştu. Biz müzisyenlerin hayatı gerçekten de kolay değil. Konser öncesinde yemek yemiyoruz, saat 9'da sahneye çıkarsak bitiş gece yarısı 1'i buluyor, o saatten sonra yemeğe gidiyoruz, yatışımız da sabaha karşı oluyor, sigara da olunca ciddi zorlayıcı sebepler oluyor. 

Albüm

Mehmet Erdem, 2012 yılında ilk albümünü Herkes Aynı Hayatta adıyla yayınlamıştır.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.