Anasayfa / Etkinlikler / Tiyatro / Leyla'nın Evi
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

LEYLA'NIN EVİ

  • Leyla'nın Evi
Etkinlik: Leyla'nın Evi
Başlama Tarihi: 26.04.2015 19:00 Etkinlik Merkezi: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web: http://

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Ayrıca Leyla rolünü oynayan duayen Celile Toyon, Vasıf Öngören ödülü ve Küçükçekmece Belediyesi Onur Ödülü'ne layık görülmüştür.

60 baskı yaparak Türk edebiyatının en çok sevilen eserleri arasına giren kitap, çeşitli hilelerle evi elinden alınan bir İstanbul hanımefendisinin Boğaziçindeki yalısını terk ederek, Beyoğlu'nun arka sokaklarında yaşamak zorunda kalmasını anlatır. Oyunda, biri eski İstanbul, biri hip hop kültüründen iki kadının dostluğu seyircilerin yüreğini kazanır. İki farklı kültüre hoşgörüyle, sevgiyle ve gülümseyerek bakmayı öğreniriz.

Eleştirmenlerce son yıllarda özel bir tiyatro tarafından gerçekleştirilen en iddialı prodüksiyon olarak adlandırılan oyunun dekorunu İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın eski genel sanat yönetmeni Nurullah Tuncer, müziklerini Ferhat/Zülfü Livaneli gerçekleştirilmiştir. Oyun barkovizyon görüntüleriyle desteklenmektedir.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.