Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Levent Yüksel Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

LEVENT YÜKSEL KONSERİ

  • Levent Yüksel Konseri
Etkinlik: Levent Yüksel Konseri
Başlama Tarihi: 25.04.2015 22:00 Etkinlik Merkezi: Jolly Joker Ankara
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web: http://

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Türkiye'nin en iyi bas gitaristlerinde olan Levent Yüksel, Devlet Konservatuvarı kontrbas bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli bar ve mekanlarda çalışmıştır. Levent Yüksel, ünlü sanatçılarla çalışmaya başladıktan sonra adını duyurmaya başlamıştır.

Levent Yüksel, ilk albüm Med-Cezir'i Sezen Aksu ve Uzay Hepari birlikte 1993 yılında müzikseverlerle buluşturdu. Albümden çıkan "Kadınım", "Tuana", "Med Cezir", "Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk" ve "Uçurtma Bayramları" isimli şarkılar oldukça beğenildi ve müzik kalitesi anlamında dönemini aşan bir albüm olarak değerlendirildi.

Levent Yüksel, ikinci albüm çalışması “Levent Yüksel'in 2. Kaseti”ni 1996 yılında çıkardı. 1997'de çıkardığı "Bi'daha" single'ı ile muazzam bir satış rakamına ulaştı ve büyük ilgi görüp, televizyon programlarına isim, maçlara slogan oldu. 1998 yılında "Adı Menekşe" adındaki üçüncü albümünü çıkaran Levent Yüksel, 2000 yılında ise Aysel Gürel, Sezen Aksu, Bülent Ortaçgil, Mirkelam ve Ümit Sayın gibi çok önemli müzisyenlerle çalıştığı Aşkla isimli albümünü çıkardı. Levent Yüksel, 2004 yılında Uslanmadım ve 2006 yılında Kadın Şarkıları albümlerini yayınladı.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.