Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Kurban-Konser
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

KURBAN-KONSER

  • Kurban-Konser
Etkinlik: Kurban-Konser
Başlama Tarihi: 30.05.2015 21:00 Etkinlik Merkezi: Beyoğlu Mask Bar
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Kurban grubu ilk olarak 1995 yılında Cockroach adı ile kurulmuştur. Bu isim ile ingilizce şarkılar yapan ve konserler veren grup, 1997 yılında ismini Kurban olarak değiştirdi ve aynı yıl ilk olarak 1995 yılında katılıdıkları ancak başarı kazanamadıkları Roxy MüzikYarışması’na tekrar katılarak 3. oldular.

Metallica’nın 1999 yılında Ali Sami Yen Stadı’nda verdiği konser öncesi alt grup olarak Metallica’dan önce çok başarılı bir konser verdiler. 1999 yılının Mart'ında grubun ismini taşıyan ilk albümleri olan Kurban’ı piyasaya sürdüler. Ardından eski gitaristleri Umut Gökçen’in Amerika’ya yerleşmesi sonrası gitarist değiştirdiler ve son iki albümde yer alan gitarist Özgür Kankaynar ile yola devam kararı aldılar.

Sert ve İnsanlar isimli albümleri ile müzik hayatlarına devam eden grup, son büyük canlı performansını 2005 yılında düzenlenen Rockistanbul'da Megadeth’in alt grubu olarak yaptılar. Kurban, 2005 yılı ortalarında tüm yükün Deniz Yılmaz’ın üzerine binmesi ve son albümleri İnsanlar’ın bir ayda sadece 25.000 kopya satması sebebiyle dağıldığını açıkladı. Deniz Yılmaz, Panik isimli gruba, davulcu Burak Gürpınar Athena’ya katıldı, grubun basçısı Kerem Tüzün ise Demir Demirkan’la sahne almaya başladı. Grubun bir akustik albüm projesi vardı, fakat dağılmaları sonucu bunu gerçekleştiremediler.

Kurban, dağılmalarının üzerinden çok bir vakit geçmeden 31 Aralık 2006 tarihi itibariyle tekrar bir araya geldiklerini açıkladılar ve bu birleşimin hemen ardından 26 Ocak 2007′de İstanbul’da ve 27 Ocak Ankara’da olmak üzere çok sayıda konser verdiler. 2007'nin ilk aylarında turneye çıkan Kurban, solist Deniz Yılmaz’ın askere gitmesi sebebiyle 25 Şubat 2007′den sonra 15 aylık bir ara vermiş, onun askerden dönüşü ile birlikte konserlerine tekrar başlamıştır. Kurban, ayrıca 19 Haziran 2012'de yine Megadeth’in alt grubu olarak sahne almıştır. 

Grup Elemanları

  • Deniz Yılmaz – Ritim Gitar/Vokal
  • Umut Gökçen – Gitar ( İlk Albümde )
  • Burak Gürpınar – Davu
  • Kerem Tüzün – Bass
  • Özgür Kankaynar – Gitar (Sert ve İnsanlar albümlerinde)
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.