Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Koray Candemir Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

KORAY CANDEMİR KONSERİ

  • Koray Candemir Konseri
Etkinlik: Koray Candemir Konseri
Başlama Tarihi: 01.05.2015 23:59 Etkinlik Merkezi: Beyoğlu Hayal Kahvesi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Asıl adı Orçun Koray Candemir olan sanatçı, 7 Ağustos 1975 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Maskott grubunun solisti, gitaristi, söz yazarı, besteci, prodüktör olarak bilinen Koray Candemir ayrıca Kargo grubunun eski solistidir. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezunu olan sanatçı, müzik çalışmalarına ilk olarak lise eğitimi sırasında kurduğu grubu ile başladı, bu grup ile Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışması'nda derece almıştır.

Kargo Grubu

Lise eğitiminden sonra İstanbul'da çeşitli mekanlarda sahne alan Koray Candemir bu dönemde Kargo grubundan Selim Öztürk ve Mehmet Şenol Şişli ile tanıştı. Kargo'nun kurucuları olan Selim Öztürk ve Mehmet Şenol Şişli gruptan ayrılan solistleri Deniz Aytekin yerine yeni solist olarak Koray Candemir ile anlaştılar. Kargo grubu 1996 senesinde Yarına Ne Kaldı? albümünü çıkardı ve Koray Candemir bu albüm ile müzikseverer tarafından tanındı. Candemir 1997 senesinde çıkardıkları Sevmek Zor albümlerinde solist kimliği ile ön daha da plana çıktı. 1998 yılında çıkardıkları Yalnızlık Mevsimi albümünde bulunan parçalarda artık müzisyen kimliği ile de ön plana çıkan Koray Candemir 2000 yılında Universal Müzik'ten çıkan Sen Bir Meleksin albümünde besteci ve söz yazarı olarak yer aldı. 2001 yılında grupta başlayan anlaşmazlıklar sonucu Kargo Grubu dağılmış ve bu dönemde çıkarttıkları Best of Kargo albümüyle bir devri kapattılar.

Üç yıllık bir aradan sonra Kargo grubu ile 2004 yılında tekrar bir araya gelen sanatçı, aynı yıl Ateş ve Su albümünü müzikseverler ile buluşturdular. Koray Candemir bu albümde sözlerin ve bestelerin büyük bir kısmına da imzasını attı. Bu ekiple 2005'te Yıldızların Altında isminde bir cover albüm çıkartan Candemir, bu albümün ardından da Kargo ile beraber Türkiye'nin pek çok yerinde konser verdi. 2007 yılında Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Habitat için Gençlik Derneği tarafından Y-PEER (Genç Akran Ağı) Türkiye ile yürütülen gençlerin cinsel sağlığı, üreme sağlığı ve hakları kampanyasında sözcülük görevi üstlendi. 2008 senesinde müzikal açıdan Kargo ile bazı anlaşmazlıklar yaşayan sanatçı, Kargo ile tekrar ayırdı.

Maskott Grubu

Kargo grubundan sonra kafa dinlemek için Amerika Birleşik Devletleri'nin Seattle şehrine giden Koray Candemir, orada yine Kargo'dan arkadaşı Serkan Çeliköz ile Maskott grubunu kurdu. 2009 yılında Maskott ile ABD'nin çeşitli yerlerinde çok sayıda konser verdi. Aynı zamanda da Serkan Çeliköz ile albüm çalışmalarına başladılar. Takvimler 2010'un Mayıs ayını gösterdiğinde EMI Müzik Türkiye'nin dağıtımını üstlendiği Pasion Turca etiketiyle yayınlanan Tuval adını verdikleri albümlerini çıkarttılar. Albümden sonra ABD ve Türkiye'de çeşitli konserler veren ikili, bu albümden Nadas, Ay Işığı ve Melekler Şehri şarkılarına klip çektiler.

Son birkaç yıldır yurt dışında müzik yaşamını sürdüren Genç müzisyen Koray Candemir, artık Türkiye'de müzik yapmaya karar verdi ve solo çalışmalarına başladı. Albüm çalışmaları yerine canlı sahne performanı ve vereceği konser ile ve vereceği konserler ile izleyicisi ile buluşmak isteyen sanatçı, yakın bir gelecekte 2. solo albümünü çıkarmayı hedefliyor ve bu konudaki çalışmalarına da devam ediyor.

Koray Candemir Solo Albümleri

  • Sade (Universal) (2001)
  • Yarım Kalan (2013)
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.