Anasayfa / Etkinlikler / Fuar / Kalıp Avrasya Fuarı
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

KALIP AVRASYA FUARI

  • Kalıp Avrasya Fuarı
Etkinlik: Kalıp Avrasya Fuarı
Başlama Tarihi: 10.12.2015 09:00 Etkinlik Merkezi: TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Üretim üssü Bursa'da düzenlenen ve konusunda ülkemizin ve sektörün tek fuarı olan Kalıp Avrasya, üretimin ilk safhası olan kalıpçılığı ön plana çıkararak gelişimine ve büyümesine imkan sağlamaktadır.

Bursa Endüstri Zirvesi, Yılın Son Ayında Makine Satışlarına Büyük Katkı Sağlayarak Sona Erdi

“36 Ülkeden 42.351 Ziyaretçi”

Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı beraberinde, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Bursa Büyükşehir Belediyesi desteği, Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği (TİAD) işbirliği ile hazırlanan Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı 13. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı, Bursa Sac İşleme Teknolojileri 2014 6. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı, UKUB Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği ve Prestij Yayıncılık Basım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. işbirliği ile hazırlanan Kalıp Avrasya 2014  Bursa 7. Kalıp Teknolojileri ve Yan Sanayiler Fuarı, Türkiye Elektrik – Elektronik ve Benzerleri Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu ve Bursa Elektrik Teknisyenleri Odası desteği ile hazırlanan Belex 2014 Bursa 12. Uluslararası Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Aydınlatma ve İletişim Fuarı, Bursa 5. Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı 2014 eş zamanlı olarak,  4 - 7 Aralık 2014 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

İlhan Ersözlü; "Bursa Endüstri Zirvesi’nde Eş Zamanlı Fuarlar 36 Ülkeden 42.351 Kişi Tarafından Ziyaret Edilerek Hedefine Ulaştı, Üretime Güç Kattı, Makine Satışlarına Katlı Yaptı

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü “İmalat endüstrilerinin tüm süreçlerini “Bursa Endüstri Zirvesi” adı altında toplayan Fuarlar, 7 Ayrı salonda, 21ülkeden 529 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile 40.000 m2 kapalı alanda hazırlandı, ziyarete açık olduğu 4 gün süresince 36 ülkeden gelen 42.351 kişi tarafından ziyaret edilerek sektörün gücünü gözler önüne serdi, makine satışlarına büyük katkı sağladı.

Metal işleme, sac işleme, kalıp ve yan sanayi, elektrik, elektronik, otomasyon, hırdavat ve iş güvenliği konularındaki geniş kapsamının yanı sıra Almanya’dan, Japonya’dan, Çin ve İtalya’dan yabancı firmaların katılımı ile dikkat çeken Bursa Endüstri Zirvesi, üretimde ihtiyaç duyulan hammadde, yeni teknoloji, donanım ve sistemlerdeki yenilikleri ilgililere topluca göstererek her türlü üretime ivme kazandırdı.” dedi.

Yurtdışı ve Yurtiçinden Gelen Ziyaretçileri Katılımcı Firmaları İle Buluşturan En Önemli Platform

Birbirini tamamlayan sektörlerin büyük buluşması olan Fuarlar, Tüyap yurtdışı ofisleri kanalıyla yapılan tanıtımlar ile Almanya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna - Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Güney Kore, Gürcistan,  Hırvatistan,  Hollanda, İran, İspanya, İsviçre, İtalya, Japonya, Kosova, Kuveyt, Libya, Macaristan, Makedonya, Mısır, Romanya, Rusya, Portekiz, Sırbistan, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün veYunanistan’dan davetli iş adamlarını ağırladı.  

Fuarlarda İkili İş Görüşmeleri Organize Edildi, İş Bağlantıları Kuruldu

Tüyap tarafından yapılan organizasyon ile Cezayir, Fas, İran, Mısır, Rusya veTunus’dan gelen iş adamları 5 Aralık 2014 Cuma günü, Uludağ Konferans Salonu’nda fuar katılımcısı firmalar ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirerek iş bağlantıları kurdu.  

T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ileBulgaristan, Cezayir, Kosova, Romanya, Moldova ve Ürdün’den gelen iş adamları ise 3 Aralık 2014 Çarşamba günü katılımcı firmalar ve sektör firmalarının temsilcileri ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Yurtiçinden ise sektörlerin yoğun olduğu Adana, Adapazarı, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Erzincan, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya,Manisa ve Samsun başta olmak üzere birçok ilden gelecek profesyonellere ev sahipliği yaptı. 

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.