Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Jehan Barbur Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

JEHAN BARBUR KONSERİ

 • Jehan Barbur Konseri
Etkinlik: Jehan Barbur Konseri
Başlama Tarihi: 29.05.2015 22:30 Etkinlik Merkezi: Beyoğlu Hayal Kahvesi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Jehan Barbur, Ada Müzik'ten çıkan Uyan isimli ilk albümüyle ülkemizde müzik camiasında kendine özgü bir alan açtığını müjdelemişti. Genç müzisyen ikinci albümü Hayat ile müziğe hız kesmeden devam ediyor. 

Jehan Barbur’un yapımcılığını üstlendiği bu albüm çalışmasında müzisyen, müzikseverler ile masalsı bir akustik sesi paylaşıyor. Özetle, Barbur’un şarkıları sanatçının özel yorumuyla Hayat buluyor. Hayat adlı son albümünde Sarp Maden ile yaptıkları bir beste çalışması dışında diğer tüm şarkıların söz ve müzikleri yine Jehan Barbur’a ait. Cenk Erdoğan, Kemal Evrim Aslan, Mert Önal, Kürşad Deniz, Murat Çopur, Erdal Akyol, Derin Bayhan, Ferit Odman, Ozan Musluoğlu, Sarp Maden, Uğur Akyürek gibi pek çok başarılı isim bu albümde yer alıyor. 

Jehan Barbur'un üçüncü albümü 'Sarı'nın prodüktörü sanatçının kendisi. 'Uyan' ve 'Hayat' albümlerinde olduğu gibi 'Sarı' albümünde de şarkıların birçoğunun sözü ve bestesi Jehan Barbur'a ait. Albümde kendi parçaları dışında, bir Bülent Ortaçgil şarkısı olan Dalyan Deltası'nın yeni yorumu ile müziği Cahit Berkay'a ait olan Kırık Bir Aşk Hikayesi Jehan Barbur'un sözleriyle yer alıyor.

Hayat albümündeki Uyan şarkısı ile alternatif müzik kanallarında bir çıkış yakalayan Jehan Barbur, Neden, Gidersen ve Leyla şarkılarıyla da birkaç hafta üst üste Top 10 listelerinde birinciliği yakalamıştı.

Genç müzisyen, çeşitli mekanlarda alternatif müzik severler için konser etkinliklerine devam ediyor.

Jehan Barbur Kimdir?

12 Nisan 1980 tarihinde Lübnan doğumlu sanatçı, üniversite yıllarına kadar ilk ve orta öğretimini iskenderunda tamamlamıştır. Ailesi iç savaş sebebiyle henüz o iki yaşındayken Lübnan'dan İskenderun'a göç etmiştir. 1998 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü Dili ve Edebiyatı bölümüne giren Jehan Barbur, 2004 yılında aynı üniversiteden iyi bir derece ile mezun olmuştur. Üniversite mezuniyetinden sonra İstanbul'a yerleşen sanatçı, 5 yıl boyunca birçok farklı grup ile çalıştı, çeşitli reklam cıngılları seslendirdi, çok sayıda sinema ve dizi müziğine sesiyle hayat vermiştir. Seslendirmesini yaptığı dizi/filmlerden bazıları; Cesaretin Var mı Aşka, Günahım Neydi Allah'ım, Sır Gibi, Ali'nin Sekiz Günü, Kadın Her Zaman Haklıdır, Gökten Üç Elma Düştü, Asi, Gece Sesleri, Tövbeler Tövbesi, Adını Feriha Koydum,  Çılgın Dershane, Kül ve Ateş, İffet, Güz Sancısı...

Jehan Barbur, 2011 yılında gösterime giren Nar adlı filmde 2011 Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri (YEFA) kapsamında bu filmde seslendirdiği Nar Taneleri adlı şarkı ile En İyi film şarkısı ödülünü Selim Demirdelen ile birlikte kazanmıştır. 2012 yılının Mart'ında gösterimine başlanan El Yazısı isimli sinema filminde, sözü-müziği Nadir Göktürk'e ait Aşk Bitti adlı şarkıyı seslendirmiştir. Fenomen haline gelen Behzat Ç dizisinin 2012 Sezon Finali Jehan Barbur'un Seni Seviyorum adlı parçası ile bitmiştir.

Jehan Barbur kendi söz ve bestelerinden oluşan ilk albümü UYAN'ı 2009 yılının Şubat'ında  ADA Müzik etiketiyle yayınladı. Bu albümde ayrıca çok değerli müzisyenlerle ortak besteleri de bulunmaktadır. İlk albümünden hemen bir yıl sonra Sarp Maden ile ortak bir bestesi dışında, tüm şarkıların söz ve müziğinin kendisine ait olduğu ikinci albümü HAYAT raflarda yerini almıştır. 2012 yılının Eylül ayında ilk iki albümde olduğu gibi yapımcılığını kendi üstlendiği 3. albümü SARI ADA Müzik etiketiyle sevenleriyle buluşmuştur.

Jehan Barbur Albümleri

 • UYAN – JEHAN BARBUR (2009)
 • HAYAT – JEHAN BARBUR (2010)
 • SARI – JEHAN BARBUR (2012)

Jehan Barbur'un Yer Aldığı Albümler

 • Ezginin Günlüğü 'Çeyrek' albümü
 • Eylem Aktaş Dizi Müzikleri albümü
 • Ahmet Akkaya 'Metropol' albümü
 • Gürol Ağırbaş 'Köprüler Beyaz Perde' albümü
 • 'Asi' Dizi Müzikleri
 • 'Ali'nin 8 Günü' Film Müzikleri
 • Feridun Düzağaç İyilik Güzellik Spor albümü
 • Zuhal Olcay Aşkın Halleri albümü
 • High School Musical 3 DVD - sinema filmi
 • 'Adını Feriha Koydum' Dizi müzikleri

2011 yılında tiyatro seyircisi ile buluşan ve Jehan Barbur'un da rol aldığı yarı müzikal bir oyun olan Şems! Unutma! oyununun müziklerini bestelemiş, düzenlemelerini de Cenk Erdoğan ile birlikte yapmıştır. Oyun, 11. Direklerarası Tiyatro Seyirci Ödülleri kapsamında En İyi Özgün Müzik dalında birincilik ödülünü almıştır. Ayrıca yine Şems! Unutma! adlı tiyatro oyunu ile Jehan Barbur 2012 yılında Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde, En İyi Tiyatro Sahne Müziği dalında üç adaydan biri olarak gösterilmiştir.

Jehan Barbur bugüne kadar toplamda 5 video klip çekmiş ve bu klipler alternatif müzik kanallarında uzun zaman Top-10 listelerinde birinci sırada yer almıştır. Albümlerinden sonra yoğun bir konser dönemine başlayan Jehan Barbur şehir içi ve şehir dışı konser etkinliklerine devam etmektedir.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.