Anasayfa / Etkinlikler / Fuar / İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

İSG AVRASYA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ FUARI

  • İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı
Etkinlik: İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı
Başlama Tarihi: 11.06.2015 09:00 Etkinlik Merkezi: TÜYAP İstanbul Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

İş Sağlığı ve Güvenliğinden İyi Bir Bilgi Sahibi Olmak İçin Kaçırılmayacak Bir Fuar.

Türkiye, iş kazalarında Dünya sıralamasında ilk üçte yer alıyor. Böylesi önemli bir konunun bir sektör olarak algılanması için bu yıl ilki gerçekleşecek olan İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı, bu yıl düzenlenen REW İstanbul Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenleniyor.

20 Haziran 2012’de kabul edilen 6331 sayılı Kanun ile İş Sağlığı ve Güvenliği Konusu ilk kez müstakil bir kanunun konusu haline gelmiştir.

Her gün ortalama 172 iş kazasında 4 çalışanın hayatını kaybettiği ve 6 çalışanın sürekli iş göremez hale geldiği gerçeği, bu kanunun uygulanmasının ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor.

Kanun sadece cezai yaptırımları değil, tehlikelerin sınıflandırılması, risklerin analiz edilmesi ve önleyici tedbirlerin alınması yolu ile kazaların olabildiğince azaltılmasını da hedefliyor. Kanun, gerektiğinde işletmenin kapısına kilit vurduracak ciddiyette idari ve ceza yaptırımları içeriyor. Bu durum, yalnızca sanayi tesislerinin değil, hizmet sektörü dahil tüm işverenlerin konuya ciddiyetle yaklaşmasını sağlıyor.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.