Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Halil Sezai Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

HALİL SEZAİ KONSERİ

  • Halil Sezai Konseri
Etkinlik: Halil Sezai Konseri
Başlama Tarihi: 23.05.2015 21:30 Etkinlik Merkezi: Urban Lounge
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Bir dönem oyunculuk da yapan Halil Sezai,  "İncir Reçeli" ve "Gönül Yarası" isimli filmlerde; "Kader", "Yapma Diyorum", "Ihlamurlar Altında", "Türkan", "Sevgili Dünürüm" ve "Kahve Bahane" isimli televizyon dizilerinde; "Problem Çözen Adam" isimli internet dizisinde; Badem Grubu’nun "Kalpsiz" ve Bulutsuzluk Özlemi’nin "Rüzgar" isimli kliplerinde rol aldı.

Halil Sezai, 2011 yılında Seni Beklerken isimli bir albüm çıkardı.

Halil Sezai Kimdir?

Asıl adı Halil Sezai Paracıkoğlu, olan ancak Halil Sezai olarak bilinen oyuncu ve şarkıcı 16 Ağustos 1979 tarihinde Eskişehir'de doğmuştur. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden göç eden Halil Sezai soyadını buradan almaktadır. Lise eğitimini Eskişehir Atatürk Lisesi'nde tamamlayan Halil Sezi, daha sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölüme başladı ve 2003 yılında bu bölümden mezun oldu.

2012 yılında Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü kazanmıştır.

Hayranları Albüm Çıkarmasını İstemedi

Halil Sezai, Sabah gazetesinde yayınlanan ropörtajında hayranlarının onun albüm çıkarmasını istemediğini ifade etti. Türkiye'ye çok sayıda başarılı ses kazandıran Eskişehir'li Halil Sezai Ihlamurlar Altında, Kader,Kahve Bahane ve Türkan gibi popüler dizilerde çok da göz önünde olmayan küçük rollerde oynadı ve bundan dolayıdır da çok fazla göz önünde olamadı.

Halil Sezai sanki kenarda, köşede kalmayı sanki seviyordu ve biraz da böyle davranıyordu. Aslında bunun aksine onun ünlü ve tanınmış bir oyuncu & müzisyen olmadan önce zaten onu iyi tanıyan sabit bir hayran kitlesi olduğunu hatırlamak lazım. O kitle bugün herkesin söylediği şarkıları zaten yıllar öncesinden ezbere biliyordu. Halil Sezai'nin ev terlikleriyle kamera karşısına geçip gitarına vura vura söylediği şarkıların hastasıydılar. Aynı hayran kitle Halil Sezai'nin albüm çalışmalarına çok da sıcak bakmıyorlardı, bunun sebebi de sanki onların biraz bencil olması gibi, hayranı oldukları sesin başkaları tarafından dinlenmesini, bilinmesini çok da istemiyorlar gibi, çok sevdikleri sesin popüler hale gelmesini istemediler.

Halil Sezai şimdi İstanbul'un bir ozanı gibi kentli insanın iç dünyasını, melankolik sözlerle anlatmaya devam ediyor. Sahnede olmaktan, şarkı söylemekten çok büyük keyif aldığını açıkça görebiliriz.

Tiyatro oyunları ve filmleri
  • Sevgili Dünürüm : Cem 2007
  • Ihlamurlar Altında Murat 2005
  • Ankara Devlet Konservatuvarı 2007
  • Kader : Levent 2007
  • Kahve Bahane : Muhsin 2009
  • Yapma Diyorum : Sağlıkçı Tezcan 2009
  • Türkan Dizisi : İsmail 2011
  • İncir Reçeli : Film (2011)
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.