Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Gripin Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

GRİPİN KONSERİ

  • Gripin Konseri
Etkinlik: Gripin Konseri
Başlama Tarihi: 09.05.2015 21:30 Etkinlik Merkezi: Urban Lounge
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web: http://

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

2010 senesinde çıkardıkları "M.S. 05.03.2010" albümünün prodüktörlüğünü Gripin'in önceki albüm çalışmalarında da imzası bulunan Haluk Kurosman üstlenmiştir. Beş, Akşamlar, Durma Yağmur Durma, Gidenin Dostu Olmaz, Gözyaşlarım Değil Onlar, Koca Çınar, Müsait Bir Yer, Sen Gidiyorsun, Sal Sensizliği Üstüme, Yolcu Yolunda Gerek parçalarının düzenlemeleri Gripin & Haluk Kurosman imzasını taşımaktadır. Ayrıca albümün çıkış şarkısı "Durma Yağmur Durma"nın bestesi ünlü Yunanlı müzisyen Antonis Bardis'e sözleri ise Birol Namoğlu'na aittir.

Gripin Kimdir?

Gripin Grubu, 1999 yılında kurulan İstanbullu bir pop rock müzik grubudur. Grubun Solisti Birol Namoğlu, Bas gitarda Arda İnceoğlu, gitarda Murat Başdoğan ve davul'da İlker Baliç'ten oluşmaktadır. Gripin, Türk Rock müziğinin en başarılı canlı performans gruplarından biri olarak kabul edilmektedir.

S. Birol Namoğlu

9 Kasım 1978 tarihinde doğan S. Birol Namoğlu, müziğe amatör olarak lise yıllarında Murat Emre ve Emir Işılay ile beraber kurdukları müzik grubunda vokalistlik yaparak başladı. Bu grup ile çeşitli liselerarası festivallere katıldılar ve şarkı söylediler. Birol Namoğlu, 1998 senesinde Mustafa Keçeli ve Serdar Derekoy ile beraber kurduğu Yanki grubu ile Boğaziçi Üniversitesi'nin düzenlediği 1. Amatör Müzik yarışmasında en iyi erkek solist ödülünü aldı. Aynı yarışmada Yanki grubu da en iyi canlı performans, en iyi grup ve jüri özel ödüllerini aldı. Birol Namoğlu, 1999 yılında Evren Gülçığ ile beraber Gripin Grubu'nu kurdu.

Evren Gülçığ

Gripin'in bir diğer kurucusu Evren Gülçığ, 6 Eylül 1977 doğumludur. 1993 senesinde Şişli Terakki Lisesi'ndeki müzik grubuyla Altın Mikrofon yarışmasında ikincilik ödülünü aldı. 1994-1995 senelerinde Emir Işılay ile kurduğu Pharoh isimli grupta gitarist olarak yer aldı. 1997 yılında Birol Namoğlu ile beraber İsmi Lazım Değil isimli bir grupta gitar çaldı. 1999 yılına geldiklerinde ise artık Gripin'i kurma vakti gelmişti ve Birol Namoğlu ile beraber Gripin Grubunu kurdular.

Arda İnceoğlu

21 Şubat 1982 doğumlu Arda İnceoğlu, amatör müzik hayatına Evrim Lisesi'ndeki eğitimi sırasında başladı. Ortaöğretimi sırasında lise konserlerine ve çeşitli yarışmalara katıldı. 2001 senesinde Kung fu grubu ile çalışmaya başladı ve bu grupla çok sayıda konser ve festivaller ile beraber Line Bar ve Kadıköy Budha Bar'da çaldı. Arda İnceoğlu, 2002 senesinde Gripin Grubuna katıldı.

Murat Başdoğan

26 Aralık 1981 doğumlu Murat Başdoğan da, amatör müzik hayatına Evren Gülçığ gibi Şişli Terakki Lisesi`nde başladı. Murat Başdoğan'da diğer grup üyeleri gibi, Krem Sedef ile beraber kurduğu Popcorn adlı okul grubuyla birçok lise festivalinde konser verdi. Genç müzisyen, 2001 senesinde Gripin Grubu'na katıldı.

İlker Baliç

22 Mayıs 1980 doğumlu İlker Baliç de Arda İnceoğlu gibi Kadıköy Anadolu Lisesi Grubu şeklinde kurdukları kung fu ile 9 sene çaldı. İlker Baliç ise 2000 yılında Gripin'e katıldı.

Müzik Yaşamları

Gripin, 2001 yılının başlarında kendisini profesyonel anlamda müzik sektörüne taşıyan kadrosunu oluşturdu. İlk albümleri Hikayeler Anlatıldı yayınlanıncaya kadar geçen sürede (2000 - 2004 yılları arasında) Bronx isimli barda sahne alan grup 2003 senesinde Tuborg Modern Rock Festivali nedeniyle ilk bestelerini oluşturmaya başladı. Wayne Hussey, Cake, Shed 7 ile birlikte katıldığı bu festivalin ardından ilk albümünün kayıtları için stüdyoya kapanan gripin, ilk albümünü 2004 yılının Nisan ayında Haluk Kurosman'ın yapımcılığında yayınladı.

Hikayeler Anlatıldı albümünün yayınlanmasının ardından bir yıl içinde akustik ve canlı kayıtlar ile yeni şarkıların bulunduğu Hikayeler Anlatıldı 2.baskı'yı yayınlayan Gripin Grubu, Ülker Roko Fest ile Türkiye'nin 21 şehrini dolaştı.

2007'de grubun adını verdikleri Gripin isimli albümü yayınlayan grup, albüme 3 Türkiye turnesi ve Altın Kelebek Yılın En iyi Grubu, Powertürk müzik ödülleri 2008 En İyi Şarkı ödülleri de dahil çok sayıda ödül sığdırdı. Aynı yıl çok sayıda konser veren gripin bu albümünün ardından 2008 yılının Mart ayında bir Müzeyyen Senar klasiği olan Dalgalandım Da Duruldum isimli şarkıyı albümüne ekledi ve aynı sene Aralık ayında askerlik görevlerini yapmak üzere 3 grup üyesini askere gönderdi. Askerlik dönüşü kurucu üyelerinden Evren Gülçığ ile yollarını ayıran Gripin, plak şirketini de değiştirerek Avrupa Müzik ailesine katıldı.

2000 yılından yerli ve yabancı 41'den fazla şehirde 550'nin üzerinde konser veren Gripin, Cake, Skin, Shed 7, Placebo, Wayne Hussey, Reamonn, Myslovitz ve Evanescence gibi dünyaca ünlü grupların Türkiye konserlerinde ön grup olarak yer aldı.

Gripin, 5 Mart 2010'da çıkardığı 3. stüdyo albümleri M.S. 05 03 2010 ile müzik dünyasına bomba gibi düştü. Gripin bu albümünde yer alan Beş, Sen Gidiyorsun, Durma Yağmur Durma ve Gidenin Dostu Olmaz isimli şarkılarına klip çekti. Şarkıları ve klipleri özellikle internette çok dinlenen grup bu albümden sonra hayran kitlesini arttırdı.

Gripin, M.S 05.03.2010 isimli üçüncü albümünden sonra, Sensiz Olmaz Galatasaray adında bir single yayımladı. Grup son olarak Uçurum adlı dizi için bestelediği Masum Kalmak İçin isimli single'ını da müzikseverlerin beğenisine sundu.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.