Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Göksel Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

GÖKSEL KONSERİ

  • Göksel Konseri
Etkinlik: Göksel Konseri
Başlama Tarihi: 18.04.2015 22:00 Etkinlik Merkezi: Jolly Joker İstanbul
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Pop müziğinin Türkiye’deki en önemli besteci ve yorumcularından biri olarak kabul edilen Göksel, ilk albümü Yollar'ı 1997 yılında çıkardı. Göksel, bu albümden Uzun Uzun Yollar ve Sabır isimli şarkılarıyla çok büyük bir çıkış yakaladı. 2001 senesinde çıkardığı Körebe albümünde yer alan Depresyondayım şarkısı müzik camiası tarafından yılın şarkısı olarak kabul edildi. 2003 yılında Söz Ver, 2005 yılında Arka Bahçem, 2007 yılında Ay’da Yürüdüm isimli albümlerini müzikseverler ile buluşturdu. Göksel, 2009 ve 2010 yıllarında çıkardığı albümleriyle 70’li yılların şarkılarını tekrar yorumlayarak çok büyük bir beğeni topladı.

Türk pop müziğinde kendine has şarkıları, farklı duruşu ve yorumuyla ayrı bir yere sahip olan Göksel, yeni albümü  “Bende Bi’ Aşk Var” ile aşkı ve yalnızlığı kadının gözüyle anlatıyor. Ozan Çolakoğlu'nun prodüktörlüğünde kaydedilen albümün ilk single’ı “Acıyor”, yayınlandığı ilk günden itibaren dijital müzik ortamlarının en konuşulan şarkısı oldu.

Göksel Kimdir?

1971 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Göksel ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlamıştır. Üniversite eğitimine 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünde başlayan sanatçı daha sonra müziğe olan ilgisinden dolayı 3 yıl sonra üniversite eğitimini yarıda bıraktı. Göksel, daha üniversite yıllarında Aroyo Odo çok sesli korosunda yer alan sanatçı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gül Sabar ve İran asıllı müzisyen Evlim Bahçeban'dan özel dersler aldı. 

Müziği hayatının merkezine oturtmaya karar veren Göksel, bireysel çalışmaları dışında birçok grup ile çalışmış ve bu gruplarda solistlik yapmıştır. 1995 yılında Sezen Aksu ve Sertap Erener ile çalışmış, daha sonra Onno Tunç ile tanışmasından sonra albüm yapmaya karar vermiştir. Onno Tunç'un bir uçak kazasında hayatını kaybetmesi albüm çalışmalarının bir süre gecikmesine sebep oldu. Müzikaller konusunda çok fazla deneyim sahibi olduktan sonra ilk albümünü 1997 yılında çıkaran Göksel, "Yollar" adını verdiği albümde daha 18 yaşlarından itibaren yaptığı bestelere yer verdi. Toplamda 10 şarkının yer aldığı albümün müzik direktörlüğünü Sarp Özdemiroğlu ve Kave Bahçeban yapmıştır.

Göksel, Yollar isimli bu albümünde kendi şarkıları dışında Sezen Aksu ve Onno Tunç'tan da bazı şarkılara yer vermiştir. Albümün özellikle beğenilmesi ve ses getirmesini sağlayan ise sanatçının teatral yorumu ve funk tarzı hareketli ritimler içeren "Sabır" isimli şarkı oldu. Çok ilgi gören şarkıya çekilen video klip içinde çok çalışıldı ve Sabır için çekilen video klip'te çok beğenildi.

Göksel, başarılı bir müzik kariyerinin yanında evliliğe karar verdi ve 2002 yılında aranjör Alper Erinç ile evlendi. Ancak bu evlilik 5 yıl sürdü ve çift boşanmaya karar verdi ve yollarını ayırdı.

Göksel'in Albümleri

  • Yollar - 1997
  • Körebe - 2001
  • Söz Ver - 2003
  • Arka Bahçem - 2005
  • Ay'da Yürüdüm - 2007
  • Mektubumu Buldun mu? - The Best of Göksel - 2009
  • Hayat Rüya Gibi - 2010
  • Bende Bi' Aşk Var - 2012
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.