Anasayfa / Etkinlikler / Konser / Fettah Can Konseri
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

FETTAH CAN KONSERİ

  • Fettah Can Konseri
Etkinlik: Fettah Can Konseri
Başlama Tarihi: 05.05.2015 22:00 Etkinlik Merkezi: Jolly Joker Ankara
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web: http://

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

20 yıl'a yakın zamandır besteci ve söz yazarı, müzik sektörünün en çok aranan isimlerinden olan Fettah Can, Sezen Aksu, Hande Yener, Petek Dinçöz, Sibel Can, Gülben Ergen,Ebru Gündeş, İzel, Levent Yüksel, Murat Boz, Işın Karaca, Emel Müftüoğlu ve daha bir çok sanatçı ile çalışmış ve tüm müzikseverlerinden dilinden düşmeyen şarkılar yazmıştır. Daha önceleri şarkılarını diğer müzisyenler ile paylaşan Fettah Can, Hazine ismini verdiği ilk albüm çalışmasıyla yorumcu olarak da ne kadar başarılı bir sanatçı olduğunu göstermiş oldu.

Çok sayıda Türk sanatçıya şarkı veren Fettah Can'ın ünü ülke sınırlarını aştı, sanatçı 2011 yılında Yunanistan'ın en önemli şarkıcılarından Giorgos Mazonakis'in albümüne 3 şarkısını verdi. Fettah Can bu desteği ile Türkiye'ye ilk defa Avrupa'dan besteci kategorisinde en büyük ödüllerden birini kazandırdı ve verdiği şarkılarla Yunanistan'da platin plak ödüllerini aldı.

Fettah Can yorumcu kimliği çok beğenilince yeni şarkılar için yoğun talep aldı, bu ilgi üzerine 2011 yazında Sana Affetmek Yakışır şarkısını sevenleriyle dijital ortamda paylaştı. Şarkı çıktığı ilk gün TTnet Müzik ve Kavun gibi sadece yasal platformlarda bile 2.632.101''den fazla dinlenme rakamlarıyla ayrı bir rekor kırdı.

Boş Bardak adını verdiği singel'ı 2011 sonlarında doğru müzikseverlerle buluşturan Fettah Can, bu şarkı ile youtube üzerinde Türk sanatçılar arasında en çok takip edilen eser oldu. Fettah Can 19 Mart 2012'de Boş Bardak adlı şarkının da yer aldığı Aklımda Kalanlar albümü ile bir kez daha hayranlarıyla buluştu. Aklımda Kalanlar albümünün çıkış şarkısı Mandilanalar'a Brezilya'da çektiği video klip ile dikkatleri üzerine çekti ve yaz boyunca Türkiye ve Avrupa'da çok sayıda konser verdi.

Fettah Can 2012 yılında 36.000 Taksici arasında yapılan Anket sonucu Yılın Sanatçısı seçildi. 2012 yılının sonlarına doğru Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim adlı şarkısını yayınlayan sanatçı, yeni albümünün çalışmalarına bu şarkıdan sonra hız verdi.

Fettah Can Kimdir?

12 Ekim 1975 yılında Bursanın Karacabey ilçesinde doğan şarkıcı, söz yazarı Fettah Can, müziğe bıçak imalatı yapan babasının yönlendirmesiyle başladı. Fettah Can her çocuğun aksine o yıllarda gelecekteki ne olmak istediği ile ilgili hayalleri olmadığını söylüyor;

Ben çocukluk zamanlarımda şarkı söylemekten bile utanırdım. Ama babamın isteği üzerine, gündüzleri tezgahtarlık yaparken akşamları belediye konservatuvarında şan dersleri almaya başladım. Bir yandan da gitar ve ut çaldım. Şarkı yazma isteğim de çoktu. Ve o yıllarda söz yazıp besteler yaptım. Bir yandan da dışarıdan liseyi bitirdim ama üniversiteye gitmedim. Kendimi müzik dersleriyle eğittim. Barlarda şarkı söyleyip hayatımı kazandım.

Kariyerini müzik alanında geliştirmek için İstanbul'a taşınan Fettah Can, ilk olarak Emel Müftüoğlu'na verdiği Ara Ara isimli şarkıya farkedildi. Bursa'dan müzisyen arkadaşı Alper Narman ile birlikte Hande Yener'in 2002 yılında çıkardığı Sen Yoluna... Ben Yoluma... albümüne 11 şarkı birden verdiler. Hande Yener'in bu albümünün başarısının sonra Gülben Ergen, Levent Yüksel, Sibel Can, Murat Boz gibi şarkıcılarla da çalışmaya başladı.

Fettah Can Albümleri

  • Hazine - Çınar Müzik Yapım
  • Aklımda Kalanlar - Dokuz Sekiz Müzik

Fettah Can Single'ları

  • Yanan Ateşi Söndürdük (Demet Akalın ile)
  • Sana Affetmek Yakışır
  • Boş Bardak
  • Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.