Anasayfa / Etkinlikler / Tiyatro / Enver Aysever'le Aykırı Kumpanya
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

ENVER AYSEVER'LE AYKIRI KUMPANYA

  • Enver Aysever'le Aykırı Kumpanya
Etkinlik: Enver Aysever'le Aykırı Kumpanya
Başlama Tarihi: 29.04.2015 20:30 Etkinlik Merkezi: Yunus Emre Kültür Merkezi (Büyük Salon)
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Yazan ve Yöneten: Enver AyseverAnlatan: Enver AyseverSolist: Sibel AlaşDüzenlemeler: Sibel Alaş ve Aykırı Kumpanya Orkestrası

Yakın geçmişimizi şekillendiren sosyal ve siyasal olayları şiirle, edebiyatla, müzikle ve kayda geçmiş görüntülerle canlı bir belgesel tadında sahneye taşıyan Aysever, izleyiciyi bir zaman tünelinden geçirerek bellek tazeliyor; anlatısına kişisel tarihinden hatıraları da ekleyerek kah güldürüyor, kah ağlatıyor, çokça düşündürüyor, zihinlere ve yüreklere dokunuyor. 

Tarz açısından bir ilk olan bu gösteriyi sahneye taşıyan ekibin ismi, gösterinin ruhunu iki kelimeyle özetliyor: "Aykırı Kumpanya". Kumpanyanın solisti, şarkı yazarı ve yorumcu Sibel Alaş... 

Aykırı Kumpanya kimi zaman bir Ahmet Kaya şarkısıyla ağlıyor, kimi zaman Rıfat Ilgaz'ın Hababam Sınıfı'yla kahkahalar atıyor, kimi zaman Sabahattin Ali'nin Melankoli'siyle hüzünleniyor. Aykırı Kumpanya seyirci için şarkılı, şiirli, sazlı, sözlü bambaşka bir dünya kuruyor. 

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.