Anasayfa / Etkinlikler / Tiyatro / Bezirgan
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

BEZİRGAN

  • Bezirgan
Etkinlik: Bezirgan
Başlama Tarihi: 24.04.2015 20:30 Etkinlik Merkezi: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Bezirgan. Tartuffe’ün kim olduğunu biliyoruz ama peki nereden çıktı bu Tartuffe? Nasıl oldu da girdi hayatlarımıza; talan etti herşeyi? 

İşte bu sorulara yanıt arayan oyunumuzun sürprizleri var. Biri aramıza yeni katılan bir parlak oyuncu daha: Şebnem Bozoklu. İkincisi hizmetçi kız rolünde Bahtiyar Engin ve evin büyükannesi rolünde Erkan Can. Ama sürprizlerin en büyüğü hem Orgon hem Tartuffe rollerini canlandıracak olan Cem Davran! Bir de İbo var. Ekibimize yeni katılan büyük oyuncu İbo. Kendisi bir kukla, İbo‘yu Bezirgan‘da çok önemli bir rolde ilk kez izleyeceksiniz.

Oyunumuzun yönetmeni Yıldıray Şahinler. Uyarlamamızın adıysa Bezirgan. 2 Eylül’de başlayan provalarımızda doğaçlamalarla şekillendi herşey; her zamanki gibi macera dolu sulara şevkle attık kendimizi. Uyarlama metnimiz oyuncuların ve reji ekibinin ortak çalışmasıyla ortaya çıktı. Yani tam bir ekip üretimi. Seyircisiyle buluşacak oyunda İstanbul Halk Tiyatrosu, her zamanki gibi sözünü sakınmıyor. Ama Erkan Can’ın dediği gibi, “kırıp dökmeden” ve Brecht’in dediği gibi “çok eğlendirerek”.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.