Anasayfa / Etkinlikler / Tiyatro / Basit Bir Ev Kazası
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

BASİT BİR EV KAZASI

  • Basit Bir Ev Kazası
Etkinlik: Basit Bir Ev Kazası
Başlama Tarihi: 11.05.2015 20:30 Etkinlik Merkezi: Yunus Emre Kültür Merkezi (Büyük Salon)
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Yazan/yöneten: Murat İpekMüzik: Çiğdem ErkenOynayan: Günay KaracaoğluYapım: Aysa Prodüksiyon TiyatrosuDekor: Barış Dinçel

Eğer eşiniz on beş yıldır akşam eve hep aynı şekilde geliyor, çantasını hep aynı yere bırakıyor, klozet in kapağını on beş yıldır açık bırakıyor ve pantolonunun fermuarını koridorda çekiyorsa, bir de bunun üstüne evliliğinizi "Eh! artık zamanıdır..." diyerek yaptıysanız, sizin de ziyan ve zebil (!) olmuş kadınlardan olduğunuzu söyleyebiliriz.

Aslında kahramanımız Songül, hepimiz kadar cesur ancak bir o kadar da hepimiz kadar ürkek. O en az bizim kadar gerçekçiyken, Merzifon saat kulesinin altında romantik bir karşılaşma düşleyecek  kadar da ayakları havada.

Songül'e göre aşksız bir hayatı yaşanmış sayılmaz. Songül, savrulduğu Brezilya dizilerinden, bizi yazmaya çalıştığı romanın kıyılarında dolaştırıp, kara mizah bir kahkaha tufanına götürecek. Onun kendini gerçekleştirme macerası aslında yaşadığımız çevrenin kendini aşma isteğinden de çok da farklı değil.

Bundan dolayı kahramanımız Songül hayatına bizim için komik bir pencere açarken, aşk romanında  "Genç ve güzel kadın kırılan onurunu ve gururunu bir kenara bırakıp İspanyadan Merzifon a uzanan çileli dans hayatını düşündü. Hayalleri aklına geldi ve kendi kendine dedi ki. 'Artık ben muhteşem ve iyi sevgililer düşlemeyeceğim. Çünkü ayakları yere basmayan bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor" demeyi de ihmal etmiyor.

Basit Bir Ev Kazası, 2008–2009 Muhsin Ertuğrul – Sadri Alışık ve Afife Jale Tiyatro Ödülleri Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştür. Oyun, iPerde/110 dakika

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.