Anasayfa / Etkinlikler / Fuar / Balkan Ticaret Fuarı
- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

BALKAN TİCARET FUARI

  • Balkan Ticaret Fuarı
Etkinlik: Balkan Ticaret Fuarı
Başlama Tarihi: 13.05.2015 09:00 Etkinlik Merkezi: TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web:

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Balkan Ticaret Fuarında Türk yatırımcıları ile Balkan ülkeler arası iş hacminin artması hedeflenmektedir.

TÜYAP Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından,  BALKANSİAD (Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) işbirliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile hazırlanacak BALKAN TİCARET FUARI, Alt Yapı, Ulaşım, Müteahhitlik, İş ve İnşaat Makineleri, Çevre Düzenleme ve Belediye İhtiyaçları Fuarı Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Fuar ile eş zamanlı olarak Marmara Belediyeler Birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi,  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın değerli destekleri ve Balkansiad ve Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş işbirliği ile  14–15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin birçok şehrinden, 12 Balkan ülkesinden, Avrupa’dan (İngiltere, Almanya, Avusturya, Fransa, İtalya, İsveç, Çek Cumhuriyeti ve İspanya) ve Asya’dan (Çin, G.Kore, Japonya, Rusya, Singapur, Dubai) 1000’e yakın belediye başkanı ve  satın alma yetkilileri ve akademisyenlerin katılacağı “2.Akıllı Belediyecilik Zirvesi” düzenlenecek olup, ziyaretçilerin hem fuarı hem de Zirve’yi takip etmeleri sağlanacaktır.

Türkiye hariç Balkanlarda yaklaşık 41 milyon nüfusa sahip bu coğrafyada ülkeler her türlü yatırıma, özellikle de alt yapı ve üst yapı yatırımlarına ihtiyaç duymaktadır. Yurtdışında başarılı faaliyetler sürdüren Türk firmalarının bu coğrafyada daha aktif yer alması, Balkanlarda yapılacak yeni yatırımların Türk firmalar tarafından gerçekleştirilmesi, yerli üretici firmalarımıza da iş olanağı sağlayacaktır.  Bu ihtiyaçlar çerçevesinde ülkemiz ile Balkanların ekonomik ilişkilerinin arttırılmasına yönelik düzenlenecek olan fuar iş hacminin artmasına olanak sağlayacaktır.

Balkansiad ve Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. işbirliğiyle düzenlenecek olan Balkan Ticaret Fuarı ile altyapı,  ulaşım, haberleşme, enerji santralleri, inşaat ve belediye ihtiyaçları ile ilgili mal ve hizmet üreten Türk yatırımcıları ve ülkelerindeki bu sektörlere yönelik yatırımlarla ilgili işbirliği yapabilecekleri şirketler ile görüşmeler yapıp, fuarda sergilenecek ürün ve hizmetleri inceleyerek, ülkeler arası iş hacminin artması hedeflenmektedir. Söz konusu Fuar süresince Türkiye ve Balkanlardaki kamu ve özel kuruluşlar ile Türk müteahhitler ve tedarikçi olabilecek firmaların birlikte gerçekleştirecekleri ortak projeler için önemli bir adım atılacaktır.

Yurt içinden birçok belediyenin belediye başkanları ve ilgili dairelerin (Fen İşleri Daire Başkanlığı, Ulaşım Daire Başkanlığı, Park Bahçeler Daire Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi, İtfaiye Daire Başkanlığı v.b.) satın alma yetkililerinin ve Balkan ülkelerindeki belediye başkanları, kamu alımları ile ilgili satın alma yetkilileri ve firmaların katılımının hedeflendiği bu Fuarda yine yakın coğrafyamızdaki Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya ve Türki Cumhuriyetleri’nin de fuarı ziyaret etmeleri hedeflenmektedir.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.