- & A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

ADOLF

  • Adolf
Etkinlik: Adolf
Başlama Tarihi: 12.06.2015 20:30 Etkinlik Merkezi: BO Sahne
Düzenleyen: İl:
Organizator: Web: http://

Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et

Ölüm bütün sorunları çözer. İnsan yoksa sorun da yoktur!

Oynayan: Burak SergenYazan: Pip UttonReji: Levent ÖzdilekIşık: Akın YılmazDekor: BizoyuncularKostüm: Hatice Kübra ErişirKondüvit: Sedat Uğurcan Afiş: Berkcan OkarAfiş Fotoğrafı: Mehmet Turgut

Ödüller:13. Direklerarası Seyirci ÖdülleriEn İyi Tek Kişilik Prodüksiyon Ödülü 2013

Hitler'in Berlin'deki sığınağında geçirdiği son 12 saati konu alan tek kişilik oyununun ardında yatan motivasyonu, yazar ve aktör Pip Utton şöyle tanımlıyor; “Bence tiyatronun birçok görevi ve işlevi var. Bunlardan biri de izleyicinin karşısına çıkıldığında onların arkalarına yaslanarak oyunu izlemelerini değil, koltuklarında dikilerek bazı gerçeklerle yüzleşmelerini sağlamaktır. Bazen bunu yapmanın tek yolu onları, aslında görmek istemedikleri şeylerle yüzleştirmektir ve Adolf da böyle bir oyun.”

Yazar Hakkında; 1952 doğumlu olan Pip Utton İngiltere'nin önemli aktör ve oyun yazarlarındandır. Pip Utton halen Edinburgh Fringel Festivali Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Eserleri arasında Chaplin, Bacon, Adolf, Azim, Sadece Yalnızlar, Babanın Oğlu, Dünyalar Savaşı, Noel İlahisi, Dickens, Notre Dame'ın Kamburu, Etiketler ve Dünyanın Merkezinde Bir Pazar Sabahı sayılabilir.

Ödüller, adaylıklar, festivaller; Pek çok ülkede sahnelenmiş bu oyunla Pip Utton, 1998 Fringe Ödülü, 2002 Thespis Uluslararası Monodrama En İyi Aktör Ödülünü almıştır.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.