Anasayfa / İşletme / Etkinlik/Kongre Mekanları / CONGRESIUM ANKARA ATO ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI

CONGRESIUM ANKARA ATO ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI


 • g1 / CONGRESIUM ANKARA ATO ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI
 • g2 / CONGRESIUM ANKARA ATO ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI
 • g4 / CONGRESIUM ANKARA ATO ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI
Teklif Al / Talep Oluştur Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et
Kategori: Etkinlik/Kongre Mekanları
Hizmet verdiği alanlar: Fuar Merkezleri,

Ankara’nın dünyaya açılan kapısı, kusursuz buluşma noktanız Congresium’la tanışın. Congresium’un “mükemmel” ve “devasa” kavramlarını buluşturan mimari estetiği, daha ilk bakışta gözünüzü alacak ve yeni projelerinizle gelecek planlarınızın başlangıcı olacak. Etkinlik ve organizasyonlarınıza başarıyla ev sahipliği yapmak için tasarlanan Congresium, sizi yalnız mimarisiyle değil, gelişmiş teknolojik altyapısı ve çözümleriyle de şaşırtacak. Congresium’un80.000 metrekarelik kullanım alanı, 10.000 metrekarelik fuar ve sergi salonları, gelecek için tasarlandı ve her ihtiyaca cevap verecek çözümlerle donatıldı.

Çok amaçlı Congresium’un teknik özelliklerine bir göz atın:

 • 5.770 metrekarelik ikiye bölünebilir salon
 • 1.500 metrekarelik üçe bölünebilir balo salonu
 • 400 metrekarelik 2 adet lounge
 • 100 metrekarelik 5 adet toplantı salonu
 • 50 metrekarelik 5 adet küçük toplantı salonu
 • 3 adet restoran
 • 4.700 metrekarelik panoramik Ankara manzaralı, aktivitelere uygun teras
 • 650 metrekarelik Ankara manzaralı teras
 • 3.107 kişi kapasiteli oditoryum
Geleneksel fuaye kavramına elveda demeye hazır olun.
Congresium dünyasının giriş kapısı Atrium, misaf irlerinizi daha ilk bakışta etkileyici görsel bir atmosferle karşılamak için tasarlandı. 
22,60 metre yüksekliğindeki tavanı ve 2.040 metrekarelik kullanım alanıyla Atrium, bir fuaye alanı değil, yaşam santralidir. Misaf irleriniz her kata ve salona Atrium’un işlevsel merdiven ve koridor düzenlemesiyle rahatça ulaşabilir.
Atrium, giriş kat salonları için ilk bakışta canlı ve hareketli bir fuaye alanı olarak da hizmet verir.
 
 

 

Bir fuar salonunun öncelikli görevi, misaf ir ve ziyaretçilerinize engelsiz görüş alanı, rahat geçiş ve kolay anlaşılabilir bir kuşbakışı plan sunmaktır. 
Congresium’un “ilk bakışta devasa ve mükemmel” mimari felsefesinin kanıtlarından birini de fuar salonlarımızda görebilirsiniz. 32 metrelik güçlendirilmiş beton kiriş sistemiyle tasarlanan 5.770 metrekarelik ana salonumuz, sütunsuz yapısıyla fuarlarınıza kapalı mekanda açık hava atmosferi sağlar.
8.20 metrelik tavan yüksekliği, hareketli salon duvarları, 1.750 metre genişliğindeki iç caddemiz, fuarlarınızın tamamına eksiksiz cevap verecek şekilde inşa edilmiştir. 
Congresium’da misafir ve ziyaretçileriniz yol aramazlar, yollarını kendileri çizerler.
 
Ziyaretçileriniz, siz ve biz… Hepimiz, günümüzde iş hayatında başarının tek bir iş yapmaktan değil, çok yönlü ve çok amaçlı çalışmaktan geçtiğini çok iyi biliyoruz. Congresium da bu f ikirle tasarlandı. 
Uluslararası buluşmalarınız, toplantı ve kongreleriniz, sergi, gösteri ve tüm etkinlikleriniz için “çok amaçlı, çok yönlü” akıllı mimariyi, teknolojik çözümleri ve sinerjiyi Congresium’da bir arada bulacaksınız.
Hedef imiz, dünya kenti Ankara’da bir etkinlik ve organizasyon merkezi olarak kalmak değil, Ankara’nın dünyaya açılan kültür ve yaşam merkezi olmaktır. 
Sizleri de Congresium kültürünün bir parçası olmaya çağırıyoruz.
 
 

 

Etkinliğiniz ne zaman, neyi gerektiriyorsa, Angora Salonu sizlere onu sunmayı amaçlıyor. 1.500 metrekarelik büyüklüğüyle Angora’yı tek bir salon olarak kullanabilir veya farklı konsept ve etkinlikler için 500 metrekarelik üç parçaya bölerek etkinliğinizi aktivite mozaiğine dönüştürebilirsiniz. Projeniz farklıysa, Angora Salonu tam size göre.
Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.