Anasayfa / İşletme / Etkinlik/Kongre Mekanları / Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum Antik Tiyatro


  • Bodrum Antik Tiyatro
Teklif Al / Talep Oluştur Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et
Kategori: Etkinlik/Kongre Mekanları
Hizmet verdiği alanlar:Bilinmiyor
Muğla 17 Ağustos 21:00 Volkan Konak Konseri Katılabilirim Takvim Bilet 18 Ağustos 21:00 Sezen Aksu Konseri Katılabilirim Takvim Bilet 23 Ağustos 21:00 Sıla Konseri Katılabilirim Takvim Bilet 24 Ağustos 21:00 Anadolu Ateşi Katılabilirim Takvim Bilet Otopark:  Antik Tiyatronun önünde ve yanında bulunan açık otoparkı kullanabilirsiniz

İzmir yönünden gelirken, Bodrum merkez yol ayrımından Turgutreis yönüne devam ederseniz 1 - 2 km sonra Antik tiyatroya ulaşabilirsiniz.

M.Ö. 4.yüzyılda kral Mausolos döneminde inşa edilen tiyatro, yamaca dayalı ve at nalı şeklinde olup antik tiyatrolarının Türkiye'deki en eski ve en güzel örneklerinden biridir. Tiyatro, antik geleneğe uygun olarak Göktepe'nin güney yamacına oturma kademeleri yumuşak ana kaya oyulmak suretiyle inşa edilmiştir. Hemen her tiyatroda olduğu gibi Bodrum tiyatrosu da skene (sahne binası), orkestra (yarım yuvarlak), cavea'dır (oturma alanı) olamak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır. 

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.