Anasayfa / İşletme / Etkinlik/Kongre Mekanları / Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu

Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu


  • Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu / Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu
  • osmangazi1 / Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu
  • osmangazi2 / Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu
Teklif Al / Talep Oluştur Favorilerime Ekle Yazdır Şikayet Et
Kategori: Etkinlik/Kongre Mekanları
Hizmet verdiği alanlar: Etkinlik ve Kültür Merkezleri,

Bursa Otopark:  Çevre otoparklar kullanılabilir.

1650 koltuk kapasitesine sahip iki balkonlu Osman Gazi Salonu’nda, opera, tiyatro ve bale gösterilerinden konferans ve konserlere kadar en kapsamlı organizasyonların gerçekleşmesine olanak verecek elektronik, mekânik ve akustik altyapı kurulmuştur. Salon; sahne ve sofito kısımları, hareketli ve kayar sahneler, hareketli orkestra çukuru, simultane tercüme odaları ve her türlü teknik mekânlar da dahil olmak üzere son teknoloji ile donatılmıştır.

1659 koltuk kapasitesine sahip iki balkonlu Osman Gazi Salonu’nda, opera,tiyatro ve bale gösterilerinden konferans ve konserlere kadar en kapsamlı organizasyonların gerçekleşmesine olanak verecek elektronik, mekanik ve akustik altyapı kurulmuştur. Salon; 1750 m2’ye ulaşan sahne alanı, hareketli ve kayar sahneler, hareketli orkestra çukuru, simultane tercüme odaları ve her türlü teknik mekânlar da dâhil olmak üzere son teknoloji ile donatılmıştır. İdari kısımda bu teknolojiyi destekleyecek gerekli sanatçı soyunma ve çalışma odaları, atölyeler, prova odaları, ofisler, kütüphane, arşiv ve özel otopark alanı bulunmaktadır. 3.800 m²’ lik bir alana yayılan ana ve yan fuayeler, tamamen şeffaf olarak tasarlanmış cephe sayesinde hem Merinos Parkı’nın oluşturduğu yemyeşil doğa ile hem de restorasyonu yapılmış Merinos Fabrikası ile bütünleşmektedir. Geniş galeri boşlukları ile zenginleştirilmiş bu mekânlar aynı zamanda kayıt, sergi, stant ve ikram alanları olarak da kullanılmaktadır.

Yukarı Zıpla
Şuan kullanmakta olduğunuz tarayıcı sistem tarafından desteklenmemektedir. Bu durumda sitenin düzgün görünümünü ve çalışmasını garanti edemiyoruz. Lütfen Tarayıcınızı altta yolu verilen tarayıcıların en son sürümü ile değiştiriniz veya tarayıcınızı güncelleyiniz.